Національний університет «Одеська юридична академія»
Факультет заочного навчання №2
Кафедра цивільного процесу
Спеціальність 7.03040101 «Правознавство»
Напрям підготовки 0304 «Право»,
ДИПЛОМНА РОБОТА
на тему:
Правова природа та сутність оскарження та перегляду судових рішень
Виконав: студент 6 курсу
Гришко В.О.
Керівник д.ю.н., професор
Мінченко Р.М.
Одеса - 2013 рік
ЗАВДАННЯ
На дипломну роботу студенту Гришко В.О.
1. Тема роботи: Правова природа та сутність оскарження та перегляду судових рішень
Керівник роботи д.ю.н., професор Мінченко Р.М.
затверджені наказом НУ «ОЮА» від 11 жовтня 2012 року №3364-51
. Строк подання студентом роботи 23.01.2013 р.
. Дата видачі завдання 05.11.2012 р.
Календарний план
№ з/пНазва етапів дипломної роботиСтрок виконання етапів роботиПримітка1.Глава 1. Цивільне судочинство України. Загальна характеристика07.12.122.Глава 2. Апеляційне провадження у цивільному судочинстві11.01.133.Глава 3. Касаційний перегляд цивільних справ23.01.13
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ЦИВІЛЬНЕ СУДОЧИНСТВО УКРАЇНИ. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
.1 Поняття, сутність та місце цивільного процесу в судочинстві Уукраїни
.2 Принцип інстанційності та забезпечення апеляційного і касаційного оскарження судових рішень
.3 Право на оскарження судового рішення як складова права на судовий захист
РОЗДІЛ 2. АПЕЛЯЦІЙНЕ ПРОВАДЖЕННЯ У ЦИВІЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ
.1 Поняття, об'єкти, суб'єкти апеляційного оскарження
2.2 Суд, як спеціальний суб'єкт апеляційного провадження
.3 Особливості апеляційного розгляду цивільних справ та його наслідки
РОЗДІЛ 3. КАСАЦІЙНИЙ ПЕРЕГЛЯД ЦИВІЛЬНИХ СПРАВ
.1 Обєкти, суб'єкти касаційного оскарження
.2 Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ як спеціальний суб'єкт касаційного провадження. Його компетенції і повноваження
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ВСТУП
Розвиток України як демократичної, правової, соціальної держави передбачає формування ефективного, дієвого механізму захисту прав, свобод і інтересів фізичних і юридичних осіб, що охороняються законом.
Після отримання Україною незалежності правова система зазнала істотні зміни, у тому числі і безпосередньо повязані з судово-правовою реформою, розвитком цивільного процесуального законодавства і вдосконаленням цивільного судочинства. З ухваленням Закону України «Про судоустрій і статус суддів» 2010 р. в цьому процесі зростає роль правосуддя.
Сучасний політичний і соціально-економічний розвиток України визначається удосконаленням законодавства, яким закріплене правове положення громадян, організацій і їх обєднань і встановлюються гарантії реалізації і захисту їх прав, свобод і обовязків, визначених Конституцією і іншими законами України. Конституційні норми, в яких вони закріплені, виступають основою деталізації в галузевому законодавстві регулювання всіх аспектів їх дій, визначення юридичних гарантій їх реалізації, встановлення процесуального порядку (процесуальних форм) захисту субєктивних майнових і особистих немайнових цивільних прав, що охороняються законом інтересів і свобод, у тому числі і засобами цивільного процесуального права.
Конституція України визначає, що права і свободи людини і громадянина охороняються судом.
Чинне законодавство України по захисту прав і інтересів громадян, що охороняються законом, і організацій встановлює такі процесуальні порядки: судовий, адміністративний, нотаріальний, суспільний. У літературі з цивільного процесу вони іменються процесуальними формами захисту прав.
Можливість широкого застосування судової влади для захисту права, законних інтересів і свобод громадян і організацій передбачена ст. 124 Конституції України, відповідно до якої юрисдикція судів розповсюджується на всі правовідносини, які виникають в державі, тобто цивільні, трудові, земельні, сімейні і інші правовідносини.
Основним завданням реформування судоустрою в Україні є утвердження самостійної судової влади і неупередженого та незалежного правосуддя, спрямованих на захист прав людини й інших учасників правовідносин. Складовою частиною цього завдання є зростання значення суду у системі державної влади, яка будується на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Основні напрями реформування судової системи закладені у Конституції України.
Одним з основних принципів Концепції є створення такого судочинства, яке б максимально гарантувало право на судовий захист, рівність громадян перед законом, створило умови для справжньої змагальності та реалізації презумпції невинуватості.
Предметы
Актуальные дипломы по основам права