Вступ
В умовах активізації глобалізаційних процесів і виходу суб'єктів господарювання на міжнародні ринки товарів, послуг та капіталу зростає значення об'єктивної оцінки їх господарської діяльності. Основним параметром такої оцінки є розрахунок фінансового результату, на підставі якого визначається конкурентоздатність підприємства на ринку, його інвестиційна привабливість, кредитоспроможність, а також можливості зростання ринкової вартості підприємства.
Основним джерелом інформації про фактори формування фінансових результатів є звітність про фінансові результати, тому не втрачає актуальності питання підтвердження достовірності її показників.
Органічне включення нашої держави в процеси світового господарювання вимагає перегляду та систематизації всієї сукупності економічних важелів, наукового осмислення й теоретичного обґрунтування широкого кола мікро- і макроекономічних проблем, включаючи мотиваційний аспект господарської діяльності економічних субєктів господарювання, обєктивні закономірності формування і використання їх доходів. В прибутку акумулюються різні фактори: результати виробництва й реалізації продукції (робіт, послуг), ефективності використання виробничих і фінансових ресурсів, результати ділового партнерства та виробничо-фінансового менеджменту, асортиментні характеристики. Необхідність формування чітких і єдиних принципів визначення системи факторів впливу на фінансові результати діяльності підприємства пояснює актуальність дослідження обраної тематики. Визначну роль відіграє процес формування збитків, що відображає помилки і прорахунки підприємства в напрямках використання фінансових засобів, організації виробництва та збуту продукції, досягнення заздалегідь запланованих фінансових результатів.
Окремі аспекти обліку та аналізу фінансових результатів є предметом дослідження багатьох українських науковців та практиків: О. Бородкіна, Ф. Бутинця, Б. Валуєва, С. Голова, В. Єфіменка, М. Кужельного, М. Лучка, О. Петрик, М. Пушкаря, В. Сопка, а також зарубіжних дослідників: Ч. Гаррісона, К. Друрі, Р. Ентоні, В. Івашкевича, Р. Каплана, Р. Манна, Е. Майера, Б. Нідлза, В. Палія, Дж. Ріса, М. Ткача, Дж. Фостера, Д. Хана, А. Шеремета, А. Яругової та інших. Віддаючи належне науковим напрацюванням вчених, слід відзначити, що окремі питання удосконалення обліку та аналізу фінансових результатів в умовах переходу до міжнародних стандартів обліку потребують подальшого науково-практичного дослідження та уточнення.
Метою бакалаврської роботи є дослідження теоретичних та практичних аспектів складання та аналізу звітності підприємства, в котрій відображається інформація щодо фінансових результатів.
Для досягнення поставленої мети в бакалаврській роботі були вирішені такі завдання:
-дослідити структуру та призначення звітів, що містять інформацію про фінансові результати, в першу чергу звіт про фінансові результати;
-провести економіко-правовий аналіз нормативно-правової бази та критичний огляд спеціальної літератури за темою дослідження;
-узагальнити передумови організації та методології оформлення, аналізу бухгалтерської звітності про фінансові результати АТ «СКФ Україна» (публічне);
-формалізувати інформаційну базу складання звіту про фінансові результати підприємства;
-визначити методику складання звіту про фінансові результати;
-дослідити порядок відображення інформації щодо фінансових результатів в інших формах бухгалтерської фінансової звітності;
-дослідити та узагальнити вимоги міжнародних стандартів до складання звіту про фінансові результати;
-визначити завдання та напрямки аналізу звіту про фінансові результати підприємства;
-провести аналіз структури доходів, витрат та прибутку підприємства;
-дослідити методику факторного аналізу показників фінансових результатів.
Обєктом дослідженняє є теоретичні та практичні аспекти відображення інформації про фінансові результати у звітності підприємств та організація її аналізу.
Предметом дослідження є фінансова звітність підприємства про фінансовий результат, методика її складання і оцінка фінансового стану підприємства в сучасних умовах господарювання.
Процес дослідження проводився із застосуванням діалектичного підходу до вивчення сучасного стану аналізу формування показників Звіту про фінансові результати. Вивчаючи обліковий процес формування показників Звіту про фінансові результати, його вдосконалення в умовах функціонування інформаційних систем застосовувалися такі методи, як групування, узагальнення, традиційні методи економічної статистики. Для виявлення методичних аспектів аналізу показників звіту про фінансові результати застосовувалися методи: аналіз, синтез, порівняння, побудова аналітичних таблиць, середніх величин.
Інформаційною базою даного дослідження послужили фактографічна інформація, регістри обліку, фінансова звітність підприємства АТ «СКФ Украъна» (публічне) за 2010-2012 роки, нормативно-правові акти, спеціальна література.
Предметы
Актуальные дипломы по бухгалтерскому, управленческому учету