Розробка ігрової програми "Морський бій" - онлайн-чтение

 

 


Страница 1 из 8

ВСТУП


У даному дипломному проекті піде річ про створення ігрової програми «Морський бій». Потрібно буде створити повноцінну, повністю працездатну програму, а також дослідити її та описати деякі її функції. Даний дипломний проект був розроблений в середовищі Delphi 7, що базується на мові програмування Object Pascal. На сучасному етапі розвитку компютерних систем в світі розвинулася і поширилася велика кількість мов програмування, які призначені для різних областей людської діяльності. Визначальним моментом при виборі мови програмування додатків в більшості випадків являється досвід у використанні тієї чи іншої мови.

Delphi - є середовищем розробки програм, яке використовує багато передових ідей і концепцій, закладених в графічному інтерфейсі Windows. Як відомо, середовище розробки великою мірою визначає ефективність роботи програміста. У середовищі програмування Delphi є всі необхідні інструменти для того, щоб створювати повноцінні програми. Писати, компілювати і тестувати програму - все це можна робити, не виходячи з Delphi. Delphi простий і логічний. Він має надзвичайно зручний інтерфейс та чудову функціональність - саме тому Delphi і був обраний, як мова на якій і буде розроблятися гра «Морський бій».


РОЗДІЛ 1: ПОНЯТТЯ ТА КЛАСИФІКАЦІЯ КОМПЮТЕРНИХ ІГОР


Компютерна гра - це гра, в ігровому процесі якої гравець використовує інтерфейс користувача щоб отримати зворотню інформацію з відео пристрою.


.1Розвиток компютерних ігор


Комп'ютерні ігри - зовсім не новий винахід. Їх історія почалася з кінця 1970 років. Насправді усе почалося з моделі залізниці. Стів Рассел був одним з членів Клубу Моделей Залізних доріг Високої Технології в Технологічному інституті. Будучи хорошим програмістом, він влітку 1961 року працював у Статистичній лабораторії, коли його та його друзів виникла думка перенести «мильні» науково-фантастичні розповіді Е.Е.Сміта на комп'ютери. У 1962 року Стів розробив програму для PDP-1 в якій виконувалая симуляція управління залізничною станцією. Ця програма і вважається одним із основоположників компютерних ігор. Ця ж таки машина PDP-1 тепер виставлена в комп'ютерному музеї Бостона в Массачусетському Технологічному інституті (Рис.1).


Рис.1


Останнім часом продажу програмного забезпечення збільшуються незначно, тоді як продажу ігрових програм зростають експоненціально. Ігри для платформи Windows становлять переважна більшість. Ігрова програмне забезпечення - це третя за величиною доходів галузь індустрії програмного забезпечення після текстових процесорів і електронних таблиць Донедавна середовище Windows використовувалася переважно як платформа до створення ігор, першоначально розроблених для Macintosh. Це відтворювалося з урахуванням пакета QuickTime фірми Apple. Нерідко використовувався пакет Video for Windows, він дозволяє відображати оцифроване відео. Потім з'явилися бібліотеки WinG і WinToon, з урахуванням яких фірма Sierra створила гру King's Quest VII. Це був перші спроби використовувати Windows як платформу для створення ігрових програм. Переваги такого підходу досить очевидні - єдиний інтерфейс, наявність стандартних драйверів для більшості мультимедійних пристроїв і можливість управління ними стандартними способами. Потім з'явилася нова версія - Windows 95, до складу якої було включено бібліотеку WinG (як підсистема GDI), і для розробниками відкрилися ширші можливості.Вказати точну цифру ігор дуже важко. Можна тільки приблизно оцінити число різних найменувань ігор, що є над ринком у час.


.2 Класифікація комп'ютерних ігор


Пригодницькі ігри. Ігри можуть бути чудовим засобом оповідання історії. Ці ігри є мультиплікаційною розповіддю, де можна побачити й контролювати основний персонаж на вельми детальній розповіді. Вони можуть бути про що завгодно, починаючи з жалісливих оповідань до технотриллерів, науково-фантастичних пригод, фантазій і оповідань, вкрай наповнених різними обманами і шахрайствами. Наприклад (Рис.2) «Splinter Cell».


Рис.2


Спортивні симулятори. Це можуть бути як гоночні симулятори, так і футбольні, баскетбольні та інші. Яскравим прикладом є «Need for Speed: Undergaund 2» (Рис.3).


Рис.3


Аркадні ігри. Це класичні «ігри дії» - все залежить від того, як швидко руки можуть натискати на джойстик. У з ці ігри можна гратися з допомогою клавіатури та миші, або джойстика. Знамениті «Танчики» є представником аркадних ігор (Рис.4)


Рис.4


Настольні ігри, солітер і салонні гри. Багато старих улюблених ігор з'явилося у комп'ютерному варіанті. Більше немає потрібно працювати пошуками партнера, щоб пограти у шахи (Рис.5).


Предметы

Все предметы »

 

 

Актуальные Дипломы по программному обеспечению, программированию