Структура фінансового ринку та його субєкти
Зміст
Вступ
Розділ 1. Сутність фінансового ринку та його роль в економіці
.1 Сутність та структура фінансового ринку
.2 Субєкти та обєкти фінансового ринку і їх характеристика. Класифікація фінансових ринків
.3 Поняття фінансового посередництва
Розділ 2. Державне регулювання субєктів фінансової діяльності
.1 Державне регулювання кредитів
.2 Регулювання фондового ринку
.3 Державна політика на валовому ринку
Розділ 3. Фінансові операції субєктів фінансового ринку
.1 Операції на грошовому ринку
.2 Фінансові операції на кредитному ринку
.3 Види операцій з валютою
.4 Методика оцінки акцій та інших цінних паперів
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
В умовах ринкової економіки розвинутий фінансовий сектор має важливе значення, адже він відповідає за розподіл акумульованих вільних коштів, прискорення обороту капіталу, забезпечення умов для мінімізації фінансових ризиків, мобілізацію тимчасово вільних фінансових ресурсів що, як результат, сприяє розвитку економіки країни. На сьогоднішній день гостро стоїть питання інтеграції України у світовий фінансовий простір, розвитку інституційної інфраструктури ринку та впровадження ефективної та відкритої регуляторної політики.
Фінансовий ринок України знаходиться на початковій стадії формування, він потребує налагоджених механізмів функціонування та їх детального вивчення. Необхідним є аналіз всіх складових фінансового сектору, адже процес набуття належних якісних параметрів ринку ще далеко не завершений та потребує дослідження задля розуміння шляхів подальшого розвитку.
Дана проблема досить глибоко вивчалася такими фахівцями як О.К. Малютін, П.М. Леоненко, П.І. Юхименко, А.А. Ільєнко, О.Д. Василик, В.М. Шелудько та ін. В своїх публікаціях вони висвітлюють стратегічні пріоритети України в умовах глобалізації світових фінансових ринків, доводять необхідність впровадження цілісної довгострокової стратегії розвитку фінансового сектору України та втілення обґрунтованих та системних реформ для забезпечення додаткових джерел фінансування економічного зростання.
Мета дослідження - аналіз структури фінансового ринку України та його субєкти.
Основні завдання роботи:
-дати оцінку сутності фінансового ринку та його ролі в економіці;
-проаналізувати державне регулювання субєктів фінансової діяльності;
розглянути фінансові операції субєктів фінансового ринку.
Предмет дослідження - структура фінансового ринку України.
Обєкт дослідження - субєкти структури фінансового ринку України.
Розділ 1. Сутність фінансового ринку та його роль в економіці
.1 Сутність та структура фінансового ринку
Фінансовий ринок є складовою сферою фінансової системи держави. Він може успішно функціонувати лише в умовах ринкової економіки, коли переважна частина фінансових ресурсів мобілізується суб'єктами підприємницької діяльності на засадах їх купівлі-продажу.
Метою утворення та функціонування фінансового ринку є акумулювання та ефективне розміщення заощаджень в економіці, стан якої значною мірою зумовлений ефективністю переливання інвестиційних коштів від тих, хто має заощадження, до тих, у кого на цей момент є потреба в капіталі. Необхідними передумовами для створення фінансового ринку є:
=> господарська самостійність підприємств;
=> ліквідація державної монополії на використання заощаджень населення;
=> перехід до нової системи організації грошових потоків в економіці;
=> рівноправність усіх учасників фінансового ринку;
=> формування та вдосконалення дворівневої банківської системи;
=> утворення інфраструктури фінансового ринку за рахунок різних фінансових посередників ;
=> утворення сучасної технічної бази, що обслуговує функціонування фінансового ринку;
=> пільговий порядок оподаткування доходів із цінних паперів.
Основною передумовою функціонування фінансового ринку є розбіжність між потребою у фінансових ресурсах економічних суб'єктів і джерелами задоволення цієї потреби. Найчастіше вільні грошові кошти існують у вигляді заощаджень у одних власників, а потреби в інвестиціях виникають у інших.
На фінансовому ринку відбувається рух коштів (капіталу). Гроші - це головна мета підприємництва і найважливіший засіб для досягнення цієї мети.
В економічній літературі відсутня єдина концепція трактування основоположних фінансових категорій, таких, як фінанси, фінансова система, фінанси підприємств, регіональні фінанси, місцеві фінанси тощо, в тому числі і фінансовий ринок. У західній і російській науковій літературі існує багато визначень поняття "фінансовий ринок", іноді взаємозаперечливих, що відображає складність даної категорії і маловивченість її.
Предметы
Актуальные дипломы по финансам