Чинники мотивації персоналу на винзаводі "Нива" - онлайн-чтение

 

 


Страница 1 из 30

Вступ


Головним чинником ефективності будь-якої економіки є трудові ресурси. Від рівня їхньої кваліфікації, майстерності та досвіду залежить життєспроможність держави і життєвий рівень народу. Тому раціональне використання трудових ресурсів країни та персоналу окремих підприємств є одним з найважливіших напрямків розвитку економіки, менеджменту, соціології, психології та інших наук.

Отже, персонал є важливою складовою ресурсного забезпечення діяльності підприємства, основною рушійною силою виробництва. Сучасна економіка вимагає не механістичного, а творчого ставлення до праці. Отже, щоб підтримати конкурентоспроможність підприємства роботодавець має не лише заохочувати робітника працювати більше і краще, а й допомогти йому максимально використовувати свої здібності задля зростання ефективності та продуктивності праці. Суспільна вагомість цієї задачі призвела до появи нової науки, що займається пошуком оптимальних схем управління персоналом - менеджменту. Однією з ключових проблем менеджменту є питання про мотивацію праці як спосіб збільшити економічну віддачу від працівника в умовах вільного ринку праці.

Актуальність даної теми визначається тією роллю, яку відіграє персонал у загальному розвитку економіки країни, особливо з ринковою формою господарювання та конкуренцією.

Предметом дослідження курсової роботи є усебічний аналіз чинників мотивації персоналу, переваги та недоліки окремих методик та організація процесу управління з метою ефективного використання людських ресурсів підприємства.

Обєктом дослідження виступає винзавод НВП «Нива» ТОВ - один з лідерів виноробної галузі Одеської області. Це велике підприємство зі складною внутрішньою структурою, що має низку проблем, повязаних з неефективним управлінням персоналом.

Метою дослідження є пошук шляхів підвищення ефективності персоналу на даному підприємстві з урахуванням отриманих знань про мотивацію працівників та аналізу недоліків управління, виявлених при дослідженні показників діяльності підприємства.

Окрім вступу та висновків, дана робота складається з трьох розділів. Перший розділ - «Роль та призначення персоналу в управління підприємством розглядає загальні методи ефективного управління, містить визначення понять про трудові ресурси, персонал, його ефективність та продуктивність. Розділ складається з пяти підрозділів, що розглядають, відповідно, поняття про трудові ресурси, персонал та їх економічне значення для підприємства, класифікаційні ознаки категорії «персонал», питання організації оптимальної структури персоналу та процесу управління ним.

Другий підрозділ «Аналіз показників ефективності персоналу ТОВ «НВП Таїровський винзавод «Нива» за 2008-2010 роки» дає уявлення про фінансовий та технічний стан підприємства, а також показники роботи персоналу. Розділ складається з чотирьох підрозділів. Перший розглядає історію розвитку підприємства та дає характеристику його діяльності,у другому подається розгорнутий аналіз основних техніко-економічних показників діяльності заводу, третій підрозділ повідомляє про склад і структуру персоналу підприємства, останній - дає аналіз показників продуктивності праці персоналу.

Нарешті, останній розділ «Шляхи підвищення ефективності праці у ТОВ «НВП Таїровський винзавод «Нива» розглядає конкретні заходи, спрямовані напідвищення ефективності персоналу підприємства за рахунок мотивації працівників та реорганізації підрозділів. Розділ складається з двох підрозділів. У першому розглядаються напрямки оптимізації штатного розкладу окремих підрозділів підприємства та обчислюється економічний ефект відповідних управлінських рішень. Другий підрозділ аналізує втрати підприємства від плинності кадрів та шляхи їх скорочення.

Розділ І. Роль та призначення персоналу в управлінні підприємством


1.1 Поняття про трудові ресурси, персонал та їх економічне значення для підприємства


В вітчизняній економічній науці під трудовими ресурсами розуміються працездатне населення <#"justify">За віком 91,2% трудових ресурсів належали до категорії людей працездатного віку: жінки - з 16 до 55 років, чоловіки - з 16 до 60 років. 8,7% працюючих були пенсійного віку - це близько 35% усіх пенсіонерів. І лише 0,1% трудових ресурсів припадав на підлітків. У структурі трудових ресурсів, як і в населенні загалом, жінки переважають над чоловіками - 51% у порівнянні з 49% [4; 371].

Структура трудових ресурсів за такими критеріями як вік, освіта, кваліфікація, зайнятість у певних галузях народного господарства знаходиться у взаємній залежності з рівнем соціального та економічного розвитку країни.

Розглянемо, як змінилась структура зайнятості населення України за 2004-2009 роки [4; 372, 4; 388].


Структура зайнятості населення України за видами економічної діяльності

Предметы

Все предметы »

 

 

Актуальные дипломы по менеджменту