Методи визначення мелоксикаму - онлайн-чтение

 

 


Страница 1 из 6

Контрольна робота з теми:

Методи визначення мелоксикаму

ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ, СИМВОЛІВ, ТЕРМІНІВ


НПЗП -нестероїдні протизапальні препарати;Мел -мелоксикам;ВЕРХ -високоефективна рідинна хроматографія;ОБ -основний барвник.Вступ


Сучасна медицина немислима без використання лікарських препаратів, проте вони повинні бути не лише ефективними, але й безпечними. Причиною небезпеки може бути: невідповідність кількісного вмісту субстанції згідно специфікації, наявність домішок, продуктів розкладу тощо. У звязку із цим і існує потреба постійного строгого контролю якості фармацевтичної продукції на всіх стадіях виробництва - від сировини до готових лікарських форм.

Один із методів, який дозволяє з високою точністю, чутливістю та селективністю визначати речовини в багатокомпонентних сумішах є потенціометрія. Саме тому, очевидно, в літературі доволі часто зустрічаються методи визначення фармацевтичних препаратів за допомогою цього методу. Проте, для багатьох лікарських засобів, досі не винайдено електрохімічних сенсорів, за допомогою яких можна було б визначати вищезгадані речовини.

У літературі зявляються дані щодо ефективного використання іонних асоціатів основних барвників як електродоактивних речовин для іоноселективних електродів [19 20 21]. Такі сполуки відповідають основним вимогам, що ставляться до електродоактивних речовин, а саме: вони значно краще розчинні в органічному розчиннику в порівнянні з водним розчином і здатні до часткової дисоціації в органічній фазі з утворенням потенціалвизначуваних іонів.

Мета роботи - здійснити огляд літературних джерел по методах визначення мелоксикаму, дані узагальнити і дати порівняльну оцінку.

1. Літературний огляд


.1 Загальна характеристика мелоксикаму


Одним із перших препаратів з переважним інгібуванням ЦОГ-2 був мелоксикам, розроблений на межі 1980-1990-х років. Упровадження його в медичну практику стало значним здобутком у фармакології кінця ХХ століття, оскільки суттєво вплинуло на зниження частоти розвитку гастроінтестинальних ускладнень.

Метааналіз 12 досліджень, в яких препарат призначали понад 20 тис. пацієнтів, показав зниження ризику виникнення серйозних гастроінтестинальних ускладнень (виразок, перфорацій, кровотеч) на 36 % і 48 % порівняно з терапією диклофенаком натрію, піроксикамом, напроксеном. Не виявлено статистично достовірних відмінностей щодо серйозних кардіоваскулярних ПР (ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда, гіпертензії) та порушень функції нирок між мелоксикамом, диклофенаком і піроксикамом. У низці досліджень показано, що його переносимість виявилася досить високою в більшості пацієнтів з ревматичними захворюваннями. При цьому кількість ПР, у тому числі шлунково-кишкових, була незначною. Профіль безпеки мелоксикаму не поступався такому при внутрішньомязовому введенні піроксикаму і є типовим для тих нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), що менш токсичні і краще переносяться, ніж традиційні анальгетики - протизапальні агенти, такі як аспірин.

Терапевтична ефективність і безпека мелоксикаму, зокрема Мовалісу, вивчена у численних рандомізованих дослідженнях, проведених в Україні та поза її межами. Мелоксикам порівняно з такими традиційними НПЗП, як диклофенак натрію, піроксикам та ін., при тривалому застосуванні відрізняється меншою гепато- та нефротоксичністю.

Мелоксикам практично не чинить негативного впливу при одночасному застосуванні зі серцевими глікозидами, адреноблокаторами, діуретиками, цитостатиками, що має істотне значення при призначенні цих лікарських засобів хворим з відповідними захворюваннями [17].

З вище сказаного випливає, що мелоксикам має ряд переваг порівняно з іншими НПЗП. Тому актуальним є пошук і розробка нових більш досконалих, порівняно з відомими і затвердженими на даний час, методів кількісного аналізу препарату.


1.2 Фізичні та хімічні властивості мелоксикаму



Мелоксикам (C14H13N3O4S2)-(4-гідрокси-2-метил N-(5-метил-2-тіазоліл)-2Н-1,2-бензотіазин-3-карбоксамід-1,1-діоксид). Похідна оксикаму|. Світло-жовта речовина, практично не розчинна у воді, дуже добре розчинна в сильних кислотах і лугах, дещо розчинна в метанолі. Коефіцієнт розподілу (log| P) app| = 0,1 в n-октанол|/буфер pH| 7,4. Значення pKa| мелоксикаму| 1,1 і 4,2. Молекулярна маса- 351,41 [18].


1.3 Застосування мелоксикаму


Мелоксикам застосовується при запальних и дегенеративних захворюваннях суглобів, що супроводжуються больовим синдромом: артрити, в тому числі ревматоїдний артрит, гострий остеоартрит, хронічний поліартрит; анкілозуючий спондиліт (хвороба Бехтерева), больовий синдром при остеоартрозах і радикулітах [23].

1.4 Лікарський засіб, рівні якості

Предметы

Все предметы »

 

 

Актуальные Контрольные работы по химии