Вступ
пам'ять оперативний модуль
Оперативна пам'ять - набір мікросхем, призначених для зберігання даних під час їх безпосереднього опрацювання. Оперативна пам'ять потрібна комп'ютеру так само, як і процесор. Без ОЗП процесор не зможе працювати. В оперативну пам'ять він записує і зчитує з неї дані, необхідні йому для здійснення тих чи інших операцій. Коли потрібен швидкий доступ до даних, працювати безпосередньо з жорстким диском чи SSD процесор не може в першу чергу через дуже низьку швидкість їх роботи.
Чим швидша оперативна пам'ять, тим краще. Швидкість пам'яті визначається частотою її шини, яка залежить від типу пам'яті.
Крім швидкості роботи, важливою характеристикою оперативної пам'яті є також її обєм, який повинен відповідати колу завдань, що вирішуються за допомогою комп'ютера, а також встановленому на ньому програмному забезпеченню. Наприклад, офісному комп'ютеру з операційною системою Windows XP для роботи з текстом, перегляду сторінок Інтернету та здійснення інших нескладних операцій цілком достатньо навіть 512 MB оперативної пам'яті. Якщо на комп'ютері буде встановлена операційна система Windows7, для вирішення тих же завдань потрібно буде вже як мінімум 1024 MB ОЗУ, оскільки сама Windows7 вимагає більше пам'яті. Якщо в системі буде недостатньо памяті, то при запуску ресурсомістких програм вільна пам'ять може закінчитися. У цьому випадку комп'ютер для її розширення буде використовувати частину жорсткого диска або SSD (так званий файл підкачки або swap-файл, спеціально зарезервований операційною системою). Враховуючи, що швидкість доступу до даних на жорсткому диску в сотні разів нижче швидкості доступу до оперативної пам'яті, швидкодія комп'ютера в таких випадках сильно падає, на системному блоці постійно горить індикатор зайнятості жорсткого диску і чути характерний тріск його напруженої роботи.
Оперативна пам'ять (Random Access Memory або RAM) - це пямять, яка потрібна в першу чергу комп'ютеру. Дана пам'ять дає ком'пютеру змогу дуже швидко записувати та зчитувати данні. Ця пам'ять, на відміну від вінчестера, є повністю енергозалежною, тобто данні в ній зберігаються лише при умові, що комп'ютер ввімкнений. У ній комп'ютер зберігає тимчасово потрібні для нього файли, математичні розрахунки і взагалі, все те, що йому «заманеться».
Завданням творчої роботи є:
-створення стенду, який дозволяє розглянути модулі оперативної памяті;
-розгляд методики діагностики модулів оперативної памяті.
Обєкт дослідження - будова та робота модулів оперативної памяті.
Предмет дослідження - модулі оперативної памяті.
Структура дипломної роботи. Дипломна робота складається зі вступу, пяти розділів, висновку, переліку інформаційних джерел.
1. Типи оперативної памяті
За останні десять років компютери зробили величезний стрибок вперед. За цей час багато технологій встигли зявитися, здобути популярність і піти в минуле. Так само і з розвитком оперативної памяті. Ми розглянемо всі основні типи оперативної памяті, які використовуються, або використовувалися в персональних компютерах.
Рис. 1.1
Оперативна память будь-якого сучасного компютера відноситься до типу DRAM або Dynamicrandomaccessmemory, (рис. 1.1). Це енергозалежна память з довільним доступом. Дана память має дві основні характеристики: вона дуже швидка і вона очищається при відключенні електроживлення. Саме тому при перезавантаженні всі не збережені дані губляться, а включення компютера займає стільки часу. Всі потрібні дані потрібно зчитати з жорсткого диска і заново помістити в память.
1.1 Типи оперативної памяті: DDR, DDR2 і DDR3
У свою чергу память DRAM ділиться на велику кількість різних типів. У сучасних персональних компютерах використовуються такі типи оперативної памяті DRAM: DDR SDRAM, DDR2 SDRAM і DDR3 SDRAM.
Всі ці три типи памяті зявлялися по черзі, кожна нова версія отримувала значні поліпшення в порівнянні з попередньою. Вони не сумісні одна з одною. Тому в компютер оснащений розємом для памяті DDR не можна підключити память DDR2, і так далі.
Рис. 1.2
Щоб уникнути помилкової установки памяті в материнську плату, модулі памяті мають різну і не сумісну один з одним форму. Це видно на зображенні (рис. 1.2.).
Оперативна пам'ять у комп'ютері розміщується на стандартних панельках, так званих модулях памяті. Модулі оперативної пам'яті встановлюються у відповідні гнізда на материнській платі (рис. 1.3).
Рис. 1.3
1.2 Типи оперативної памяті: форм фактори DIMM і SODIMM
Предметы
Актуальные Контрольные работы по программному обеспечению, программированию