Фінансова відповідальність платників податків. Перевірка податкового кредиту - онлайн-чтение

 

 


Страница 1 из 3

Зміст


Перевірка податкового кредиту при справлянні ПДВ

Фінансова відповідальність платників податків

Список використаної літератури



Перевірка податкового кредиту при справлянні ПДВ


Перевірка - це спосіб здійснення контролю органами ДПС правильності нарахування, своєчасності та повноти сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотримання якого покладено на контролюючі органи.

Крім перевірок, існує ще 2 способи здійснення податкового контролю:

облік платників податку;

інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності органів державної податкової служби.

Перевірки поділяються на такі види:

) камеральні;

) документальні:

планові невиїзні,

планові виїзні,

позапланові невиїзні,

позапланові виїзні;

) фактичні.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків .

Камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обовязкова.За результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації в органі державної податкової служби вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платникові податків.

Податко?вий креди?т - сума (вартість) витрат, понесених платником податку - резидентом у зв'язку з придбанням товарів <#"justify">Фінансова відповідальність платників податків


Розуміння суті фінансової відповідальності платника податків за порушення законів з питань оподаткування, в тому числі, за несвоєчасну сплату податку на прибуток, є одним з ключових моментів для правильного вирішення адміністративними судами окремих категорій податкових спорів.

Для дослідження суті фінансової відповідальності в першу чергу необхідно звернутися до ст. 109 Податкового кодексу України, яка визначає, що податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Вчинення платниками податків, їх посадовими особами та посадовими особами контролюючих органів порушень законів з питань оподаткування та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами України (ст. 109 Кодексу).

Отже, наведена норма Податкового кодексу України фактично містить загальні ознаки податкового правопорушення, якими є:

) діяння, тобто дії (активна форма поведінки особи) чи бездіяльність (форма поведінки особи, що пов'язана з невчиненням дій, які вона повинна була і могла вчинити в силу закону або взятого на себе зобов'язання). Відтак, за відсутністю самого діяння у формі дії чи бездіяльності одні лише наміри (плани) особи діяти з порушенням податкового законодавства, як і бездіяльність, якщо норма містить пряму вказівку про застосування штрафу саме за певні дії, не можуть визнаватися податковим правопорушенням;

) протиправність діяння у формі дії чи бездіяльності, тобто, невиконання або неналежне виконання вимог, установлених Податковим кодексом України та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (митного законодавства, законодавства щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом тощо);

) суб'єкт правопорушення - особа, яка вчиняє це правопорушення (платник податків, податковий агент, посадова особа платника податків, податкового агенту, контролюючого органу, а також інші особи, зобов'язані нараховувати та сплачувати податки, збори (ст. 120 Кодексу).

При цьому необхідно враховувати, що вина посадової особи не віднесена до обов'язкових ознак податкового правопорушення, що означає можливість застосування фінансових санкцій незалежно від наявності умислу або необережності такої особи щодо порушення вимог податкового законодавства.

Предметы

Все предметы »

 

 

Актуальные Контрольные работы по финансам