Методика вивчення законів збереження в шкільному курсі фізики - онлайн-чтение

 

 


Страница 1 из 12

Міністерство освіти і науки, МОЛОДІ ТА СПОРТУ України

Криворізький Педагогічний інСТИТУТ

ДВНЗ «Криворізький національний університет»

КАФЕДРА ФІЗИКИ ТА МЕТОДИКИ ЇЇ НАВЧАННЯ



КУРСОВА РОБОТА

МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ЗАКОНІВ ЗБЕРЕЖЕННЯ В ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ФІЗИКИ



Студентки IV курсу групи ФІ-08

Трофимчук Альони Миколаївни

Керівник:

к. ф.-м. н., доцент

Кадченко Валентина Миколаївна



КРИВИЙ РІГ-2012

ЗМІСТ


ВСТУП

РОЗДІЛ I. ЗАКОНИ ЗБЕРЕЖЕННЯ У ФІЗИЦІ

.1 Методологічна роль законів збереження у фізиці

.2 Аналіз навчальної програми середньої та старшої школи з фізики…

Висновок до розділу I

РОЗДІЛ II.МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ЗАКОНІВ ЗБЕРЕЖЕННЯ В ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ФІЗИКИ

.1 Закон збереження енергії

.2 Закон збереження імпульсу

.3 Закон збереження електричного заряду

Висновок до розділу II

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


ВСТУП


Фізика - це наука про найбільш загальні властивості і форми руху матерії. Фізика допомагає учням пізнавати навколишній світ.

Одним із найголовніших завдань фізики є дослідження закономірностей природних явищ і знаходження способів застосування цих явищ у житті людини. Задача учителя не тільки знати фізику, а й оволодіти науково-обгрунтованим арсеналом прийомів і способів передачі знань учням.

Фундаментальні фізичні закони - це найбільш повне на сьогоднішній день, але наближене відображення об'єктивних процесів у природі. Різні форми руху матерії описуються різними фундаментальними теоріями. Кожна з цих теорій описує цілком певне явище: механічний або тепловий рух, електромагнітні явища, тощо.

Закони збереження фізичних величин - це твердження, згідно з якими чисельні значення цих величин не змінюються з часом, за певних умов.

Закони збереження енергії, імпульсу та моменту імпульсу відносяться до числа тих найбільш фундаментальних принципів фізики, значення яких важко переоцінити. Роль цих законів особливо зросла після того, як зясувалося, що вони далеко виходять за рамки механіки і представляють собою універсальні закони природи. До цих пір не було виявлено жодного явища, де б порушувались ці закони. Вони безпомилково діють і в області елементарних частинок, і в області космічних обєктів, у фізиці атома і фізиці твердого тіла та являються одними з тих небагатьох загальних законів, які лежать в основі сучасної фізики.

Відкривши можливість іншого підходу до розгляду класичних механічних явищ, закони збереження стали потужним інструментом дослідження, яким кожного дня користуються фізики. Ця найважливіша роль законів збереження як інструмента дослідження обумовлена рядом причин.

. Закони збереження не залежать ні від траєкторій частинок, ні від характеру діючих сил. Тому вони дозволяють отримати ряд досить загальних і важливих висновків про властивості різних механічних процесів, не занурюючись в їх детальний розгляд за допомогою рівнянь руху. Якщо, наприклад, виявляється, що якийсь процес суперечить законам збереження, то одразу можна стверджувати: цей процес неможливий і безглуздо намагатися його здійснити.

. Той факт, що закони збереження не залежать від характеру діючих сил, дозволяє використовувати їх навіть тоді, коли сили взагалі невідомі. В цих випадках закони збереження є єдиним і незамінним інструментом дослідження.

. Навіть в тих випадках, коли сили відомі, закони збереження допомагають розвязувати багато задач про рух частинок. Всі ці задачі можуть бути розвязані за допомогою рівнянь руху, але застосування законів збереження дуже часто дозволяє отримувати розвязок більш простим шляхом.

Актуальність обраної теми полягає в тому, що сучасна фізика вивчає величезну кількість різних процесів у природі. Не всі з них піддаються вивченню і поясненню з точки зору механізму процесу. Тим не менш наука йде вперед і загальні концепції існування природи відомі вже сьогодні. Якраз на цьому етапі перед вчителем і постала проблема створення таких методів пізнання, які б змогли пояснити непізнане і невідоме.

У даній роботі мова піде про методику вивчення законів збереження, на яких сьогодні і тримається сучасна картина світу.

Об'єктом дослідження є процес вивчення закону збереження енергії, імпульсу, заряду в шкільному курсі фізики.

Предметом дослідження служать методи і прийоми навчання при вивченні закону збереження енергії, імпульсу, заряду в шкільному курсі фізики.

Мета дослідження :

üрозглянути методологічну роль законів збереження енергії, імпульсу, заряду;

Предметы

Все предметы »

 

 

Актуальные курсовые работы (теория) по педагогике