Особливості і закономірності формування водного режиму річок - онлайн-чтение

 

 


Страница 1 из 12

ЗМІСТ


ВСТУП

РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВОДНОГО РЕЖИМУ РІЧОК .6

.1 Повінь

.2 Паводок

.3 Межень

.4 Гідрограф

РОЗДІЛ 2. КЛАСИФІКАЦІЯ РІЧОК ЗА ВОДНИМ РЕЖИМОМ ТА ВИДОМ ЖИВЛЕННЯ

.1 Класифікація Б.Д. Зайкова

.2 Класифікація М.І. Львовича

.3 Класифікація П.С. Кузіна

РОЗДІЛ 3. АНАЛІЗ АНТРОПОГЕННОГО ВПЛИВУ НА ВОДНИЙ РЕЖИМ РІЧКИ НА ПРИКЛАДІ р. ДНІПРО

.1 Гідрологія р. Дніпро

.2 Гідрологічний режим Дніпровського каскаду водосховищ

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТОК А

ДОДАТОК Б

ДОДАТОК В

ДОДАТОК Г

ДОДАТОК Д

ДОДАТОК Є

ДОДАТОК Ж

ДОДАТОК З

ДОДАТОК І


ВСТУП


Стан водного режиму річки визначається як інтегрований результат взаємодії елементів водного балансу її водозбору. Їх співвідношення сформовані фізико-географічними чинниками, які, проте, суттєво змінюються під впливом господарської діяльності людини.

В залежності від природних особливостей території та характеру її господарського використання відбуваються зміни у процесах функціонування ландшафту, а, отже, змінюється і його продукт - річка.

На сьогоднішній день використання річкових екосистем продовжує носити екстенсивний, руйнівний для них характер. Басейни малих річок практично позбавлені природних біофільтрів, їх водозбори або розорані майже до врізу води, або нещадно експлуатуються іншими способами. Тому стає необхідним проаналізувати вплив всіх цих негативних факторів на водний режим річок.

Різні чинники шкідливого впливу на річку тільки підсилюють негативну дію один одного. Одним з основних чинників впливу на річки є господарська діяльність (як пряма, так і опосередкована) на території басейну, що проявляється у повній освоєності річкової долини (лісовирубка, розораність, житлова чи промислова забудова і т. д.), у збільшенні надходження забруднень у річку, у руйнуванні русла річки тощо.

Ця обставина не могла не відбитися на факторах, які формують гідрологічний режим річок та ознак цього режиму - форми гідрографу, розмірів межені.

Враховуючи важливість оцінок направленості та ступеню змін водного режиму в сучасних умовах перехідного періоду розвитку економіки на фоні глобальних змін клімату, результати подібних досліджень в практичному відношенні є актуальними, оскільки в кінцевому рахунку дозволяють удосконалити та уточнити стратегію розвитку водного господарства і всього народногосподарського комплексу держави на перспективу.

Вивченню, дослідженню та розрахункам характеристик, особливостей проходження дощових паводків на річках України присвячена значна кількість робіт вітчизняних та зарубіжних науковців-гідрологів (А.М. Бефані, В.І. Вишневський, Ю.Б. Виноградов, С.Д. Гопченко, Н.С. Знамєнська, Б.В. Киндюк, М.В. Лаликін, О.М. Мельничук).

Цікавим і водночас нелегким завданням при інженерно-гідрологічних розрахунках є моделювання та прогнозування особливостей гідрографа паводку для певного конкретного регіону (О.Г. Іваненко, Л.С. Кучмений, О.І. Лукянець, М.М. Сусідко).

Зважаючи на достатньо велике значення басейну Дніпра у формуванні ресурсів водогосподарського комплексу України, складність процесів гідрологічного циклу в басейнах окремих приток Дніпра та Дніпровського каскаду водосховищ.

Мета курсової роботи: Виявити особливості і закономірності формування водного режиму рік, проаналізувати антропогенні чинники фактори зміни водного режиму рік.

Завдання курсової роботи:

вивчити основні фази водного режиму рік,

виявити закономірності водного режиму,

розглянути класифікації річок за водним режимом,

проаналізувати основні напрямки антропогенних змін водного режиму.

Об'єкт дослідження - річки.

Предмет дослідження - фази і закономірності водного режиму річок, чинники формування водного режиму рік.

Водний режим рік визначається головним чином особливостями клімату певної території, ріка як геосистема є похідною від клімату, отже водний режим як закономірна зміна в часі рівня, витрати та об'ємів води тісно пов'язаний з типом клімату.

Також важливим чинником є антропогенне втручання в структуру русла і басейну ріки.

Методи дослідження: метод збору первинної інформації (аналіз друкованої літератури, аналіз карт, метод обробки фізико-географічної інформації (описовий, узагальнення, статистичний, системний аналіз).

Предметы

Все предметы »

 

 

Актуальные Курсовые работы (Теория) по геологии, геодезии