Курсова робота
на тему: "Паливно-енергетичний комплекс України"
Зміст
Вступ
Розділ 1. Загальна характеристика, місце і значення паливно-енергетичного комплексу в економіці України
Розділ 2. Характеристика галузей паливної промисловості
2.1 Вугільна промисловість
2.2 Нафтова і газова промисловість
2.3 Торфяна промисловість
Розділ 3. Сучасний стан електроенергетики України
Розділ 4. Проблеми та перспективи розвитку паливно-енергетичного комплексу України
Висновки
Список використаних джерел
Вступ
Актуальність теми: розвивати паливно-енергетичний комплекс, забезпечувати суспільство енергетичними ресурсами - одне з найважливіших завдань будь-якої держави.
Паливно-енергетичний комплекс України складається з паливної промисловості (вугільна, нафтова і газова, торфова) та електроенергетики. У розвитку продуктивних сил України він відіграє всезростаючу роль, що повязано, з одного боку, із загальносвітовими тенденціями, а з іншого - з енергомісткістю народного господарства та обмеженими енергоресурсами держави.
Енергетика значною мірою впливає не тільки на розвиток, але й на територіальну організацію народного господарства, насамперед промисловості. Підприємства паливно-енергетичного комплексу - основа формування багатьох елементів територіальної організації народного господарства.
У народному господарстві України паливно-енергетичний комплекс відіграє дуже важливу роль. Паливно-енергетичний комплекс є невідємною частиною економічного і суспільного добробуту. Ось чому ця тема для України є актуальною, особливо на сучасному етапі розвитку, коли проблема енергозабезпечення постала надзвичайно гостро.
Незважаючи на значні негаразди, галузь має непогані перспективи для подальшого розвитку. Паливно-енергетичний комплекс потребує особливої уваги, оскільки є галуззю національної економіки.
Метою даної роботи є проаналізувати стан паливно-енергетичного комплексу в Україні та визначити його конкурентоспроможність, а також роль в економіці України та перспективи розвитку.
Обєкт: паливно-енергетичний комплекс України.
Предмет: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку, а також місце і значення паливно-енергетичного комплексу в господарстві України.
Завдання:
1.Розкрити значення та охарактеризувати сучасний стан паливно-енергетичного комплексу України;
2.Висвітлити вплив факторів на розвиток та розміщення галузей паливно-енергетичного комплексу;
.Викласти основні проблеми та тенденції подальшого розвитку галузі.
паливний енергетичний комплекс україна
Розділ 1. Загальна характеристика, місце і значення паливно-енергетичного комплексу в економіці України
Паливно-енергетичний комплекс - складна міжгалузева система видобутку, збагачення, переробці та споживання твердого, рідкого, газоподібного палива і виробництва, передачі та використанні енергії (електроенергії й тепла). Дані підприємства групуються в підгалузі, які, в свою чергу, обєднуються в галузі.
Паливно-енергетичний комплекс України складається з паливної промисловості (вугільна, нафтова і газова, торфяна) та електроенергетики, а також тісно повязані з ними обслуговуючі підприємства (рис. 1.1). Характерна наявність розвиненої виробничої інфраструктури у вигляді магістральних високовольтних ліній і трубопроводів (для транспортування сирої нафти, нафтопродуктів і природного газу), що утворюють єдині мережі.
Рис. 1.1 Структура паливно-енергетичного комплексу України
В Україні паливно-енергетична промисловість розвивається як на власних паливних ресурсах, так і довізних.
Напружений паливно-енергетичний баланс потребує якісних змін у споживанні палива і енергії. Ці зміни повязані з необхідністю помякшити напруженість між наявністю паливно-енергетичними ресурсами та потребою в них. Вони залежать від рішення таких задач:
)зменшення затрат палива і енергії на виготовлення одиниці продукції, тобто зниження енергоємності продукції;
2)підвищення якості споживає мого палива;
)підвищення частки споживання альтернативних видів енергії (геотермальної, сонячної, вітрової тощо);
)зменшення затрат палива на виробництво одиниці тепло - і електроенергії.
Підприємства паливно-енергетичної промисловості на території України розміщені нерівномірно. Перш ніж дати характеристику особливостей і факторів розміщення паливно-енергетичного комплексу, необхідно відмітити, що під факторами розуміють сукупність нерівнозначних для різноманітних районів територіальних і ресурсних умов, облік і реалізація яких дозволяють домогтися найбільших результатів з найменшими затратами.
Предметы
Актуальные Курсовые работы (Теория) по экономической теории