Перспектива забезпечення зайнятості в економіці України - онлайн-чтение

 

 


Страница 1 из 15

ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Економічний факультет

Кафедра фінанси та кредит



КУРСОВА РОБОТА

З ЕКОНОМІКИ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН

НА ТЕМУ: « Перспектива забезпечення зайнятості в економіці України»



Виконала: Ханаєва Наталія

Керівник: к.е.н., Богма Олена Сергіївна



Запоріжжя 2013



Зміст


Вступ

. Теоретичні аспекти зайнятості в Україні

.1 Соціально-економічна сутність на види зайнятості

.2 Державне регулювання зайнятості

.3 Методика обчислення основних показників зайнятості та безробіття

. Оцінка основних проблем в сфері зайнятості в Україні та пропозиції їх подолання

.1 Оцінка основних проблем у сфері зайнятості

.2 Аналіз зайнятості та безробіття в Україні

.3 Шляхи підвищення зайнятості в Україні й захисту безробітних

. Світові тенденції зайнятості

.1 Аналіз закордонного досвіду регулювання зайнятості

Висновок

Список використаної літератури



Вступ


В Україні формується соціально - орієнтована ринкова економіка. Світова практика свідчить про те, що в соціально - ринковій моделі розвитку господарства держава відіграє особливу роль, оскільки на неї покладено широкі функції. Соціальна політика у сфері зайнятості також є однією з функцій держави. Однак системна криза українського суспільства засвідчила неспроможність держави здійснювати ефективне соціальне управління. Виходячи з цього, ситуація на ринку праці залишає бажати кращого, а особливо - у сфері зайнятості. Вона має вигляд складної багатопланової, неоднорідної, динамічної та схильної до впливу із зовні підсистеми ринкових відносин. Зайнятість населення в цілому та особливо молоді, має не тільки економічний, а й соціальний зміст, як одна з форм адаптації різних соціальних груп до ринку.

Соціальна роль зайнятості проявляється і в тому, що спрямовані в минулому на установи, традиції, стереотипи поведінки можуть як допомагати, так і протистояти ринковим перетворенням. Перехід до ринку здійснюється дуже болісно, супроводжується кризою промисловості в усіх інших сферах, несплатою податків, зниженням життєвого рівня більшості соціальних груп. Також загострюється проблема безробіття молоді, що загрожує великою небезпекою для кардинальних змін та перетворень на шляху демократизації.

Таким чином, масове безробіття представляє реальну загрозу громадянському суспільству, яке не зможе вижити, якщо безробіття буде триматися на високому рівні.

Виходячи з цього, необхідне своєчасне поглиблене наукове дослідження соціальних аспектів зайнятості населення та молоді, а особливо фахівців у різних сферах, бо для виходу з кризи у нашій державі без фахівців неможливо здійснити ті заходи, які б забезпечили реалізацію інтересів суспільства.

Основна мета курсової роботи полягає у дослідженні ринку праці в Україні та закордонного досвіду регулювання зайнятості..

Предметом курсової роботи є економічні відносини які виникають в процесі функціонування ринку праці України.

В якості обєкта курсової роботи виступає безпосередньо ринок праці України.

Курсова робота складається з трьох частин, в яких послідовно аналізується поставлена проблема.



1. Теоретичні аспекти зайнятості в Україні


Проблема зайнятості населення посідає одне із вагомих місць у соціально-економічному розвитку України. Економічні реформи, продовження процесу формування приватного сектора економіки спричинюють необхідність удосконалення механізмів державного управління робочою силою. У сучасних ринкових умовах питання ефективного управління зайнятістю населення є особливо актуальним, внаслідок циклічності ринкової економіки, що спричиняє безробіття та повязані з ним соціально-економічні проблеми.

Сферу зайнятості та ринок праці в умовах ринкових відносин розглядали західні дослідники - Дж. Р. Еренберг, Дж. Кейнс, В. Нордхаус, Л. Роббінс, П. Самуельсон, М. Фрідмен, Ф. Хайєк, Ж. Сей, Р Барр, Т. Веблен, Д. Рікардо. Вітчизняні вчені також вивчали різні аспекти державного управління зайнятістю, серед них: О. Амосов, Д. Богиня, В. Васильченко, М. Долішній, В. Онищенко, І. Петрова, В. Мандибура, А. Чемерис, Н. Нижник, О. Булавка.

Створення системи ефективної зайнятості - це ключове завдання для економіки держави. Принципи такої системи повинні полягати у: винятковому праві розпоряджатися здатністю до праці власником праці; відповідальності держави за створення умов для реалізації права громадян на працю; успішній взаємодії механізмів державного управління та ринкового саморегулювання. Більшість наукових досліджень проблеми зайнятості проведено з економічного боку, а питання удосконалення державної політики сфері ринку праці потребують подальшого вивчення.

Предметы

Все предметы »

 

 

Актуальные Курсовые работы (Теория) по экономической теории