Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Чернігівський державний інститут економіки і управління
Кафедра туризму
КУРСОВА РОБОТА
з дисципліни «Технологія туристичної діяльності»
на тему: «Пізнавальний тур по замкам Тернопільської області»
Робота виконана:
студенткою групи Т-101
Комісаренко Світланою Сергіївною
Науковий керівник:
Викладач Андрєєва Ганна Петрівна
Чернігів 2012
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ХАРАКТЕРИСТИКА ПІЗНАВАЛЬНОГО ТУРИЗМУ
.1 Розвиток пізнавального туризму в Україні
.2 Розвиток пізнавального туризму на Тернопільщині
РОЗДІЛ 2. РОЗРОБКА СХЕМИ МАРШРУТУ
.1 Характеристика туру
.2 Загальна характеристика пунктів маршруту
РОЗДІЛ 3. ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТУРУ
.1 Розрахунок програми туру
.2 Визначення кілометражу та розрахунок часу подолання відстаней
РОЗДІЛ 4. РОЗРОБКА РЕКЛАМНОЇ СТРАТЕГІЇ
.1 Маркетингове дослідження
.2 Реклама туристичного продукту
.3 Реклама туристичної організації
РОЗДІЛ 5. РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ ТУРУ
РОЗДІЛ 6. ДОКУМЕНТАЛЬНЕ ОФОРМЛЕННЯ ТУРУ
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
ВСТУП
Україна - країна, що в усі часи перебувала між різними політично-етнокультурними сторонами: Заходом і Сходом, Північчю і Півднем. Такий «буферний» статус вимагав від володарів українських земель невпинно дбати про охорону рідного краю від численних загарбників. Так століття за століттям поставали на українській землі величні замки, могутні фортеці та оборонні чернечі обителі.
Найбільше фортифікаційних споруд, з огляду на особливості історико-регіонального розвитку, збереглося на заході України. Одним з найвідоміших регіонів серед туристів по кількості архітектурних ансамблів є Тернопільська область. Варто зазначити, що історико-архітектурний спадок Тернопільської області включає у себе поєднання унікальних українських мотивів та ено-культурних особливостей сусідніх країн, як так чи інакше впливали на формування культури Західного Поділля.
Замки Тернопільщини - укріплені осідки володарів, що служили одночасно за житло і фортецю; виникли в середньовіччі для захисту перед ворожими нападами.
Для охорони Галицько-Волинської держави князі (головним чином Данило Романович) відновлювали і будували численні міста - зокрема, Данилів, Кременець та ін. Постійна загроза стала вирішальною у спорудженні на території сучасної Тернопільщини їх захисного поясу, переважно вздовж річок Дністер, Збруч, Серет, Нічлава, Стрипа, Золота Липа.
Замки, крім зовнішньої загрози, рятували власників і від внутрішніх ворогів - повсталих селян і міщан, сусідів-феодалів. Тільки на території сучасної Тернопільської області замків було понад 100.
Замки споруджували різними за формою, розміром й оборонним потенціалом.
З огляду на туристичний потенціал, на наявні історико-архітектурні, біосоціальні та подійні ресурси, Тернопільська область має усі можливості для розвитку пізнавального туризму. Така форма туризму передбачає будь-яку екскурсійно-пізнавальну діяльність, яка полягає у відвідування наявних архітектурних, культурних, історичних памяток області.
Метою курсової роботи є розробка туру по найбільш привабливим для туристів містам Тернопільської області, який би виконував такі завдання, як характеристика пізнавального туризму у світі та у Тернопільській області, розробка схеми маршруту з описом його пунктів, програмне забезпечення туру з визначенням вартості туру, рекламна стратегію просування даного туру та рекламу турпідприємства й тур продукту.
Обєктом дослідження у даній роботі є саме пізнавальний відпочинок, як форма туризму. Особливістю даної форми є не лише наявність матеріально-технічної бази, яка включає історико-архітектурні памятки, заклади розміщення та харчування, а й спеціально-підготовлених гідів-екскурсоводів, які повинні володіти широким набором краєзнавчої інформації про історію, становлення та розвиток Західного Поділля.
Предметом курсової роботи, з огляду на її обєкт, є формування пізнавального туру саме по Тернопільській області. На її території, так склалося історично, поєдналася найбільша кількість привабливих для туристів замкових, фортечних, фортифікаційних комплексів у поєднанні з широким набором сакральних споруд.
У курсовій роботі «Пізнавальний тур по замкам Тернопільської області» використовувалися такі методи дослідження, які б допомогли найкраще охарактеризувати туристичний продукт. Картографічний метод дозволяє визначитися зі схемою маршруту, обрати пункти та розрахувати відстань між ними. Щодо табличного методу, то він допомагає у більш доступній та зручній формі показати статті витрат, сформувати загальний вигляд структури туру та обчислити загальну вартість туру та вартість однієї путівки.
Предметы
Актуальные Курсовые работы (Теория) по туризму