Побудова геологічного розрізу гірничого масиву - онлайн-чтение

 

 


Страница 1 из 4

Мiнiстерство освiти і науки України

Національний технічний університет України

«Київський політехнічний інститут»

Кафедра геобудівництва та гірничих технологій



Курсова робота

з предмету: «Механіка гірських порід»

Тема: «Побудова геологічного розрізу гірничого масиву»



Київ - 2013


Вступ


Шахта «Победа» належала до виробничого обєднання «Краснодонуголь».

Ми досліджуємо пласт К. Даний пласт почали розробляти у 1954 році, найактивніший видобуток проводився з 1975 по 1992 роки. Пласт К характеризується відсутністю схильностей до самоспалаху, є небезпечним за пилом та загрозливим по раптовим викидам вугілля та газу з глибини 380 м.

Станом на 1 січня 1992 року на шахті «Победа» зареєстровано такі дані по запасах вугілля в надрах (тисяч тонн):

Всього по шахті: 28811 балансових, 21778 промислових і 2907 розкритих; з них на дійсних горизонтах: на глибині 350 м балансових - 8141 , промислових - 4362, розкритих - 882 ; на глибині 460 м балансових - 7230 , промислових - 5840 , розкритих - 1571 ; на глибині 570 м балансових - 3452 , промислових - 2927 , розкритих - 454.

Всього по пласту К : балансових - 974 , промислових - 880 , розкритих - 276 ; на глибині 460 м балансових - 300 , промислових - 276 , розкритих - 276 ; на глибині 570 м - даних немає.

Ближче до поверхні, на глибині 90 м, пролягає західний вентиляційний штрек і має місце вихід на поверхню крейдяних відкладень, на схід від яких знову ж таки на поверхню виходять збійки №1 і №2. Між пластами вугілля знаходяться пласти піщаного та глинистого сланців. На нижній межі пласти вугілля межують з піщаником та пластами позабалансового по золі та по потужності вугілля. Технічна границя затверджена ГТУ «Главворошиловградуголь» 21 грудня 1988 року.

На південному заході знаходиться Гуково-Гундровський водопровід, за ним розміщено поле шахти «Суходольська Східна», а ще західніше - поле шахти «Північна», на межі з якою знаходиться ймовірний пласт № С1532, який поки що не підтверджений бурінням. На сході ведуться спільні роботи з шахтою «Суходольська».

Побудова повздовжнього геологічного перерізу гірничого масиву


Для побудови повздовжнього профілю траси виробки можна скористатися двома методами: за допомогою свердловини та за допомогою ізогіпсів.

На карті є умовні позначення свердловин, біля яких проставлені числові відмітки червоного та синього кольору. Червона відмітка відображає відстань від рівня моря до поверхні, а синя - відстань (глибина) від рівня моря до пласта корисної копалини (вугілля). Також поблизу позначення свердловин знаходиться невеличка шкала, на якій зображена структура пласта з усіма його характерними особливостями (всі прошарки, потужність згідно масштабу і т.д.). Таким чином вздовж нашої майбутньої траси знаходиться дві свердловини, по яким можна побудувати геологічний переріз.

Ізогіпси - умовні лінії на карті, які показують на якій глибині під цією лінією залягає пласт корисної копалини. Так звана «нумерація» ізогіпсу проставлена з інтервалом 50 м.


Рис. 1 Побудова повздовжнього профілю за допомогою ізогіпсу


Так, наприклад, на рис. 1 зображений трикутник, у якого АВ - пласт, ВС - різниця між ізогіпсами (різниця висот - 50 м), АС - відстань між ізогіпсами, l - відповідно до масштабу, ? - кут падіння пласта.

Щоб визначити кут падіння пласта, нам слід точно виміряти відстань

? =ВС/1

Знаючи під яким кутом залягає пласт та маючи структурну будову пласта (з даних, отриманих із свердловин), ми можемо побудувати геологічний переріз.

На міліметровому папері відкладаємо вертикальний (1:100) та горизонтальний (1:500) масштаб. Надалі, згідно обраного масштабу, відкладаємо глибини вздовж майбутньої виробки.

Ці глибини відкладаємо в масштабі з певним інтервалом (1 м). З'єднуємо отримані результати та маємо графічне зображення залягання пласта. Затушовуємо отриманий пласт з потужністю т та наносимо умовне позначення глинистого сланцю, вапняку та піщаника, які знаходяться, відповідно, над та під пластом. Тепер проводимо горизонтальну виробку.


Таблиця 1. Характеристика пласта по ділянкам виробки.

Номер ділянкиПочатокКінець1ПК 0ПК 3+4м2ПК 3+4мПК 6-4м3ПК 6-4мПК 24+5м4ПК 24+5мПК 29-2м5ПК 29-2мПК 49

Від пласта відкладається 15 потужностей пласта вгору та 10 потужностей пласта вниз. Таким чином ми маємо розріз для подальших розрахунків. Проводимо через побудований розріз пласта виробку таким чином, щоб як найбільше охопити пласт закладеного вугілля.

Предметы

Все предметы »

 

 

Актуальные Курсовые работы (Теория) по геологии, геодезии