Курсова робота
з Трудового права України
на тему: «Поняття і види субєктів трудового права»
Зміст
Вступ
Розділ 1. Поняття та класифікація субєктів трудового права
.1 Наймані працівники, як субєкти трудового права
.2 Роботодавець, як субєкт трудового права
.3 Трудовий колектив, як один із субєктів трудового права та його правовий статус
Розділ 2. Інші органи, що беруть участь у трудових правовідносинах, як субєкти трудового права
.1 Професійні спілки, як субєкти трудового права
.2 Правовий статус державних органів у сфері регулювання праці
Висновки
Список використаних джерел
Вступ
. Актуальність теми. Наше життя завжди повязане з рухом і розвитком. Так склалося історично, що праця зробила з наших предків мавп нас теперішніх людей. З працею повязане все на щоб ми не поглянули, чи куди б не пішли. Все, що нас оточує виникло завдяки людській наполегливості та праці.
Трудову діяльність людини умовно можна розділити на дві групи: перша група - це господарська діяльність, яку виконує кожна людина щоденно(прибирання, готування їжі, нагляд за домашнім господарством і т.д.); друга група - це професійна діяльність яку люди виконують за трудовим договором.
Якщо з першою групою людської діяльності все зрозуміло і просто, то з другою групою виникають деякі питання і складності. Адже на відміну від господарської (побутової) роботи, яку може виконувати кожен, професійна виконується окремими людьми та організаціями. Тому актуальність теми моєї курсової роботи очевидна, оскільки на сьогодні ще не зовсім повністю визначений правовий статус субєктів професійної (трудової діяльності), їх види та класифікація.
. Мета. Метою моєї науково-дослідницької роботи є глибоке дослідження всіх субєктів трудової діяльності, визначення їх правового статусу, їхніх прав та обовязків.
. Завдання. Вивчення та засвоєння сфери застосування найманої праці, а також субєктів, які мають право на залучення працівників до трудової діяльності. Детально опрацювати кожного субєкта трудового права та дати вмотивований висновок з приводу цього.
. Обєкт. Обєктом у моїй курсовій роботі виступають суспільні відносини, які виникають з приводу застосування найманої праці, а також з приводу виконання прямої трудової функції.
. Предмет. Предметом у моїй роботі виступають права та обовязки субєктів трудового права та трудової діяльності.
. Методи. Основні методи які я використовував для дослідження своєї роботи, це: історичний, цивілізаційний та формаційний. З їх допомогою мені вдалося всебічно, в усіх аспектах виділити, проаналізувати та зробити висновок такому поняттю, як «субєкт трудового права».
. Дослідження теми. В процесі розгляду та опрацювання своєї теми мені вдалося розібрати, проаналізувати та засвоїти всі складові елементи, які впливають на формування, розвиток та реалізацію субєктами трудової діяльності своїх прав та обовязків.
. Структура роботи. Структура моєї курсової роботи наступна:
а) зміст;
б) вступ;
в) розділ І (3 підрозділи);
г) розділ ІІ (2 підрозділи);
д) висновки;
ж) список використаних джерел.
Розділ 1. Поняття та класифікація субєктів трудового права
трудовий право праця
В юридичній літературі під суб'єктами права розуміють учасників суспільних відносин, які на основі чинного законодавства визнаються володільцями суб'єктивних прав і відповідних обов'язків. Під суб'єктами трудового права розуміють учасників індивідуальних і колективних трудових відносин, які на основі чинного законодавства мають трудові права і відповідні обов'язки. Основними суб'єктами трудового права є працівник і власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа-роботодавець як сторони трудових відносин.
Суб'єкти трудового права - більш широке поняття, ніж суб'єкти трудового правовідношення. Як зазначає професор M.I. Матузов, поняття «суб'єкти права» і «суб'єкти правовідносин» в принципі рівнозначні, хоча в літературі з цього приводу робляться певні застереження. По-перше, конкретний громадянин як постійний суб'єкт права не може бути одночасно учасником усіх правовідносин; по-друге, новонароджені, малолітні діти, душевнохворі особи, будучи суб'єктами права, не є суб'єктами більшості правовідносин; по-третє, правовідносини - не єдина форма реалізації права.[5, C.321-323]
Суб'єктами трудового права є: підприємство, установа, організація; трудовий колектив; профспілковий орган підприємства, установи, організації або інший уповноважений на представництво трудовим колективом орган; соціальні партнери на державному, галузевому, регіональному рівнях в особі представників відповідних об'єднань профспілок або інших представницьких організацій трудящих і об'єднань власників або уповноважених ними органів; державні органи; місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування.
Предметы
Актуальные Курсовые работы (Теория) по основам права