Регіональні аспекти розвитку агропромислового комплексу країн Європейського Союзу - онлайн-чтение

 

 


Страница 1 из 13

Міністерство науки і освіти, молоді та спорту України

Київський національний торговельно-економічний університет

Кафедра міжнародної економіки



Курсова робота

з дисципліни «Регіональна економіка»

на тему: «Регіональні аспекти розвитку АПК країн ЄС»



студента Захарова Дениса

Керівник: Генералов О.В.



КИЇВ 2014



ЗМІСТ


Вступ

.Роль агропромислового комплексу ЄС у світовій торгівлі

.Поняття спільної аграрної політики, її складові

.Регіональні особливості САП

.Історичні етапи формування спільної аграрної політики

.Сучасний етап формування САП

Висновки

Список використаних джерел

ДОДАТКИ



ВСТУП


Агропромисловий комплекс (АПК ) об'єднує всі галузі господарства , які беруть участь у виробництві сільськогосподарської продукції , її переробки та доведення до споживача. Значення агропромислового комплексу полягає в забезпеченні країни продовольством і деякими іншими споживчими товарами.

Найбільш поширена модель агропромислового комплексу зазвичай включає три основні сфери.

Перша сфера включає галузі промисловості , що виробляють засоби виробництва для сільського господарства і галузей промисловості, які переробляють сільськогосподарську сировину: тракторне та сільськогосподарське машинобудування, виробництво обладнання для тваринництва, харчової та легкої промисловості, випуск мінеральних добрив, комбікормова і мікробіологічна промисловість, сільське виробниче будівництво.

Друга сфера - власне сільське господарство (землеробство і тваринництво).

Третя сфера - система галузей з промислової переробки і збуту сільськогосподарської сировини і продовольства: харчова, легка промисловість, система заготівель, транспортування, зберігання і реалізація продукції АПК .

Розміщення першого і третього ланок агропромислового комплексу багато в чому визначається територіальною організацією сільськогосподарського виробництва . Переробка , складування і зберігання сільгосппродукції значною мірою орієнтовані на споживача. Територіальна концентрація в приміських зонах і високоурбанізірованних районах виробництва картоплі , овочів та іншої продукції рослинництва також зобов'язана активізації господарств населення і фермерів. Європейський Союз (ЄС) є одним з найбільших в світі виробників, споживачів, експортерів та імпортерів сільськогосподарської продукції. В 2010 році ЄС експортував сільськогосподарської продукції на 91 млрд євро (ІІ місце в світі після США) а імпортував на 83 млрд євро (І місце в світі). В товарній структурі експорту ЄС переважає готова сільськогосподарська продукція з високою доданою вартістю на яку припадає 60 % від загального експорту сільськогосподарської продукції ЄС. Провідні позиції ЄС у агровиробництві та світовій торгівлі сільськогосподарською продукцією значною мірою обумовлені особливими умовами розвитку аграрного комплексу Євросоюзу, що були створені в результаті запровадження Спільної аграрної політики ЄС (далі - САП).

Обєктом дослідження курсової роботи є агропромисловий комплекс ЄС.

Предмет дослідження: регіональні аспекти розвитку АПК.

Метою курсової роботи є аналіз усіх чинників та етапів формування АПК ЄС у регіонах.

Завдання роботи: дослідити та розглянути можливі шляхи розвитку АПК в регіонах ЄС, знайти можливі проблеми та запропонувати їх вирішення.



1. РОЛЬ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ ЄС У СВІТОВІЙ ТОРГІВЛІ АГРОПРОДУКЦІЄЮ


Протягом трьох останніх років, ЄС та США були провідними світовими експортерами сільськогосподарської продукції. Європейський Союз також зберігав позицію найбільшого світового імпортера з 2008 року. Сьогодні основною тенденцією у зовнішній торгівлі ЄС сільськогосподарською продукцією із країнами, що не входять до ЄС, є посилення експортних позицій ЄС-27. У 2010 році ЄС став нетто-експортером продукції аграрного сектору - позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу склало 6 млрд. євро, тоді як негативне сальдо становило 2,5 млрд. євро у 2009 році. Такий результат, як пояснюють аналітики Європейської Комісії , зумовлений передусім зростанням вартості експорту: вартість експортованих сільськогосподарських сировинних товарів (commodities) збільшилася у 2010 році на 31 %, продукції проміжного споживання - на 24 %, а сільськогосподарських продуктів кінцевого споживання - на 13 %, у порівнянні до 2009 року. Аграрії Євросоюзу одержали пряму вигоду від обмежень на експорт зерна, що діяли в Україні й Росії. Експорт агропродукції з ЄС в 2010 році виріс на 21% до 91 млрд євро.

Предметы

Все предметы »

 

 

Актуальные Курсовые работы (Теория) по мировой экономике