Розселення населення України та його зайнятість - онлайн-чтение

 

 


Страница 1 из 13

КУРСОВА РОБОТА

з дисципліни «Розміщення продуктивних сил та регіоналістика»

на тему: Розселення населення України та його зайнятість


ЗМІСТ


ВСТУП

1. Теоретичні основи розселення населення та його зайнятості

1.1 Розселення населення: поняття, форми та чинники впливу

1.2 Поняття зайнятості населення, форми і види зайнятості

2. Особливості сучасного стану розселення населення та його зайнятість

2.1 Формування поселенської мережі

2.2 Аналіз динаміки основних показників зайнятості населення

3. Основні заходи та наміри регулювання ринку праці з врахуванням форм розселення

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


ВСТУП


Докорінні перетворення суспільно-економічних відносин в Україні зумовлює переоцінку й вироблення нових підходів до регулювання основних процесів життєдіяльності населення. Необхідність модернізації економіки України та її наближення до стандартів висококонкурентного глобалізованого економічного простору актуалізують проблему розбудови адаптованого до нових умов розселенського середовища, здатного забезпечити найвищі стандарти життєдіяльності.

Формування, використання та розвиток трудового потенціалу як сукупності якісно-кількісних характеристик, якостей та можливостей окремої людини чи сукупного працівника, що формує, реалізовує чи акумулює для реалізації у майбутньому резерв праці, відбувається у конкретному просторовому вимірі. Просторові характеристики трудового потенціалу розкривають особливості останнього через призму території, часу та умов розвитку.

Наукове пояснення системності розселення та зайнятості населення, його взаємоповязаності з територіальними системами виробничої та соціальної сфер має безпосередньо практичне значення, оскільки існує необхідність збалансованості соціально-економічного розвитку регіонів з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей.

Дослідженню різноманітних аспектів і проблем розселення та зайнятості присвячено праці таких вітчизняних і зарубіжних учених, як В.С. Васильченко, М.Р. Влах, В.Г. Давидович, А.І. Доценко, М.М. Дьомін, С.П. Калініна, Т.Г. Кравцова, В.Л. Міненко, В.М. Петюх, І.В. Пірон, Е.І. Пітюренко, В.Л. Тодосійчук та ін.

Попри значну кількість наукових праць з означеної проблематики недостатньо розробленими залишаються проблеми визначення тенденцій трансформаційних зрушень у розселенні населення і його зайнятості та їх соціально-економічної оцінки, особливо в сучасних умовах зміни пріоритетів суспільного розвитку, модернізації національної економіки та докорінних інституційних перетворень.

Метою курсової роботи є розробка теоретико-методологічних засад дослідження процесів розселення населення і його зайнятості та обґрунтування напрямів регулювання ринку праці з врахуванням форм розселення.

Для досягнення цієї мети в роботі були поставлені та вирішувались такі завдання:

визначити поняття розселення населення, його форм та чинників впливу;

дати визначення поняття, форм та видів зайнятості населення;

дослідити формування поселенської мережі;

проаналізувати динаміку основних показників зайнятості населення;

охарактеризувати основні заходи та наміри регулювання ринку праці з врахуванням форм розселення.

Обєктом дослідження є регіональні системи розселення та їх динамічний стан з аналізом показників зайнятості.

Предметом дослідження є теоретичні та прикладні проблеми трансформації розселення населення і його зайнятості та визначення перспектив розвитку регіональних систем поселень.

У процесі дослідження використовувалися загальнонаукові методи: системний підхід, аналізу і синтезу, порівняння, систематизації і узагальнення (для визначення поняття, форм розселення та зайнятості). Для аналізу динаміки основних показників зайнятості населення та дослідження поселенської мережі використано математично-статистичний, картографічний, літературний, історико-географічний, а також компютерні методи обробки і візуалізації результатів дослідження.

1. Теоретичні основи розселення населення та його зайнятості


1.1 Розселення населення: поняття, форми та чинники впливу


Одним із фундаментальних понять розміщення продуктивних сил є поняття «розселення». Аналіз літературних джерел свідчить про те, що проблемі розселення населення найбільшої уваги приділялося в 60-70-ті роки минулого століття, а також про те, що ще й досі не можна вважати тему повністю вичерпаною. Різниця трактування термінів і визначень повязана, головним чином, з фахом дослідників. Саме це є причиною акцентування тих чи інших аспектів, хоча у дійсності усі вони присутні у явищі, яке розглядається.

Предметы

Все предметы »

 

 

Актуальные Курсовые работы (Теория) по экономической теории