Станція автоматичного випробування та ремонту струмоприймачів електровозів - онлайн-чтение

 

 


Страница 1 из 9

1.Аналіз надійності роботи тягового рухомого складу в депо


1.1Вимоги до інформації про надійність


При дослідженнях надійності оцінюється працездатність у часі. Через те, що не можливо передбачити всі обставини, що призводять до порушення працездатності, не можна заздалегідь передбачити ні моменту, ні місця, при яких може зявитися несправність. Тому збирання, обробка та аналіз інформації про надійність повязані з необхідністю фіксувати випадкові події: моменти появи несправностей, причини та обставини втрати працездатного стану. Повідомлення про одну несправність не завжди дозволяє виявити причини її виникнення та визначити заходи, необхідні для усунення подібних випадків у майбутньому.

Враховуючи особливості інформації про надійність, можна визначити загальні вимоги до неї - повноту, достовірність, однорідність, дискретність, своєчасність та безперервність. Під повнотою інформації розуміють всіх відомостей, необхідних для проведення оцінювання та аналізу надійності локомотива в цілому, так і усіх його вузлів та деталей. У першу чергу, це відомості про кількість деталей, по-друге - про кількість спостережень за кожною подією істотною для оцінювання та аналізу надійності. Інформація про роботу та несправності технологічних систем повинна бути повною настільки, щоб забезпечити рішення всіх задач, які виникають при розробці, виготовленні та експлуатації. Очевидно, що інформації про надійність може бути ефективно використана тільки при суворій вірогідності всіх повідомлень, тобто при вірному відображенні обєктивної дійсності. Тому у необхідних випадках повинні бути використані еталонні датчики обєктивної інформації типу лічильників, тензометрів та інших автоматичних пристроїв. Це позбавить від зайвих витрат часу при збиранні інформації та надасть впевненість у її обєктивності при проведені аналізів. Крім того, достовірність інформації залежить від поміркованості системи її збирання та обробки, а також від кваліфікації лиць, які займаються збиранням відомостей про роботу та несправності. Однорідність інформації припускає розділення ознак (подій), при яких відбуваються несправності, на групи, що мають однакові властивості. Зіставлення, на яких будуються висновки між причинами несправностей та їх проявленнями, можна провести тільки тоді, коли усі ознаки, що вивчаються, можуть бути послідовно розділені на дві групи, що вилучають одна одну. Однорідність інформації забезпечується у тому випадку, якщо відомості, які збираються відображають режими роботи, умови експлуатації, правила зберігання, якості інструментів та матеріалів, що використовуються при ремонті, підготовлення обслуговуючого персоналу та інші.

Істотною вимогою до інформації про надійність є дискретність, тобто розділення повідомлень по окремим ознакам. Ця вимога необхідна у звязку з тим, що надійність обєкта характеризується набором показників, та для розрахунку необхідно іноді використовувати одне і теж повідомлення, але повязане з різними ознаками, при несправності. Через те що інформація повинна використовуватися в першу чергу для коректування процесу виготовлення або для прийняття заходів по усуненню недоліків, які виявленні на зразках дослідної партії при переході до серійного виробництва, вона не може виконувати своє призначення, якщо не буде своєчасною. Створення безперервного потоку достовірної інформації про роботу та несправності локомотивів в процесі їх випробувань, виготовлення серійного зразка та експлуатації - одна з основних вимог до системи організації обліку та збирання даних про надійність.

Визначення показників надійності та їх аналіз повязані з необхідністю збирання інформації про роботу та несправності як у період розробки та проведення випробувань, так і у період експлуатації. Проведення цих робот потребує самої ретельної організації. Особливо це відноситься до збирання інформації про надійність без застосування спеціальних пристроїв, які автоматизують процес збирання.

Підготовлення до організації облік та збирання інформації про надійність на кожному обєкті оформлюється відповідним наказом керівника обєкта, в якому вказуються виконавці, обладнання для збирання інформації, лиця, які контролюють правильність заповнення відомостей, шляхів їх подальшого використання, а також обєкти, на які відправляються зібрані відомості. Збиранням, обліком, підготовкою, передачею та узагальненням даних займається велика кількість Інженерно - технічних робітників усіх рівнів локомотивного господарства. Передача інформації здійснюється по телефону, телеграфу та поштою. Усі ознаки переправної роботи (відмови) вузлів та деталей тягового рухомого складу (ТРС) які виявлені локомотивними бригадами на шляху прямування, повинні реєструватися у журналі технічного стану ТРС форми

ТУ-152. При постановлені ТРС у ремонт виконується відповідний запис до книги запису ремонту форми ТУ-28 машиністом, який прибув з рейсу та після зясування характеру та причини відмови записується до книги обліку пошкоджень та несправностей ТРС форми ТУ-29 інженером технологом.

Предметы

Все предметы »

 

 

Актуальные Курсовые работы (Теория) по транспорту, грузоперевозкам