Безпілотний літальний апарат
Безпілотний літальний апарат (БПЛА також іноді скорочується БЛА; в просторіччі іноді використовується назва «дрон», від англ. <#"justify">БПЛА цивільного призначення
Історично склалося так, що початкове застосування БПЛА визначалося як бойове. Однак, з початку 2000-х років колосальне значення стали набувати «мікро-безпілотники», розробляються не для військових, а суто цивільних цілей[29] <#"justify">FPV (First Person View)
(First Person View) або відеопілотовання - це напрямок радіо моделізму, орієнтований на управління радіо моделлю дистанційно, з виглядом від першої особи», за допомогою встановленої на моделі камери. Камера передає відео аудіо сигнал з моделі на землю, пілот бачить зображення в реальному часі і здійснює політ
Стандарт камери може бути PAL або NTSC. Історично склалося, що PAL найбільш поширений на території Європи і більшість FPV пілотів в Росії теж використовують PAL (576 рядків, 25 кадрів/сек).
Живлення камери може бути 5V або 12V, вибирається виходячи з особистих переваг і зручності. Якщо відеопередавач працює від 12V, то камеру разом з ним зручніше живлення від однієї Lipo 3S батареї. Лінзи камер бувають 4mm, 3.6mm або 2.8mm. Необхідно вибрати ту, з якою літати найбільш комфортно. Від вибору лінзи залежить кут зору (FOV). У лінзи 4mm кут зору менше, але картинка трохи ближче і з меншими спотвореннями по краях, у лінзи 2.8mm кут зору більше, але картинка трохи віддаляється і трохи закруглюється по краях. Можна на модель поставити дві камери, одна камера використовується в якості «курсовою», з неї відеосигнал через передавач передається на землю пілотові, друга камера може використовуватися для запису зображення у високому (HD) якості на борту моделі.
Деякі камери можуть одночасно вести запис на борту і передавати зображення на землю, наприклад популярна серед FPV пілотів GoPro HD.
Камери відрізняються чутливістю, дозволом (кількість ліній - TVL), багатством настроювань і параметрами. Деякі добре передають картинку вдень, деякі призначені для нічних польотів, одні сліпне на сонці, інші ні (технологія WDR), одні надають згубний вплив на відеопередавачі, інші ні.
Перед тим, як вибрати відео-передавач ми повинні бути впевнені, що частота використовувана передавачем дозволена в нашій країні для вільного використання. Потужність випромінювання не повинна суперечити закону про використання радіочастот. У більшості країн ви маєте право передавати до 10 мВт відео на 2,4 ГГц без ліцензії. Крім того, необхідно враховувати, що не можна використовувати апаратуру управління і передачі відео на одному діапазоні (відеопередавачі на 2.4 ГГц зможе заглушити геть радіоприймач управління на 2.4 ГГц, підсумок - катастрофа).
На даний момент існує 4 різних частотних діапазону на яких працюють відео-передавачі: 900MHz, 1.3GHz, 2.4GHz и5.8GHz:
Mhz - діапазон з хорошою проникаючою здатністю через дерева, проте ряд особливостей цього діапазону і реалізація устаткування не дозволяє літати на дуже великі відстані. З хорошими антенами можна домогтися дальності близько 5км. Не поганий вибір для польотів «низько і близько» по пересіченій місцевості і на середні дистанції;
.2/1.3 GHZ - хороша частота з великим потенціалом на далекі дистанції (є польоти на 30км і більше). Для цієї частоти складно знайти готову хорошу антену, але є багато креслень різних типів антен, які можна виготовити самим. Великий вибір комплектів від різних виробників за різними цінами і якістю робить цю частоту досить популярною серед FPV пілотів. Можливо деякий негативний вплив на деякі комплекти радіоуправління з частотою 2.4 Ghz - це зменшення дальності.
.4 GHZ - частота з трохи меншим потенціалом по дальності, і більш низьку проникаючу здатність, однак вона здатна передати відеосигнал більш високої якості. Плюсом є і те, що для даної частоти доступна величезна кількість покупних антен. Мінус - поруч з містами цей діапазон дуже завантажений (Wi-Fi і т.п. пристрою). Ні в якому разі не варто купувати такий комплект, якщо ваша апаратура керування моделлю працює на подібній частоті (2.4 GHZ)
.8 GHZ - частота не блищить дальністю і володіє найнижчою проникаючою здатністю. Антени можна знайти в продажу, але досить складні у виготовленні. Плюс даної частоти - вільна, чистий ефір, нульовий вплив на апаратуру управління і можливість передавати зображення найкращої якості!.
Передавачі відео бувають різної потужності. Потужність має бути достатньою для тієї дистанції, на яку ви розраховуєте літати. Надлишкова потужність передавача може негативно впливати на дальність радіоуправління, веде до нагрівання. Наприклад, для польотів на 1-5км (частота 1.2/1.3 GHZ) досить передавача на 400mW, для польотів на 10-20км 800-1000mW (при використанні спрямованих антен).
Передавач відео бажано розміщувати якомога далі від приймача РУ. Другий важливий момент - антена передавача не повинна "затінювати" батареями та іншою електронікою моделі при будь-яких її положеннях щодо пілота (особливо при польотах на далекі відстані).
Предметы
Актуальные Курсовые работы (Теория) по военной кафедре