Суспільно-географічна характеристика молодіжного ринку праці в Україні - онлайн-чтение

 

 


Страница 1 из 15

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Географічний факультет

Кафедра економічної і соціальної географії



Дипломна робота

Суспільно-географічна характеристика молодіжного ринку праці в Україні



Смоляр Тетяни Василівни



Київ - 2014

Зміст


Вступ

Розділ 1. Наукові основи дослідження молодіжного ринку праці

.1 Сутність ринку праці та молодіжного його сегменту

.2 Поняття зайнятості та безробіття

.3 Методика та методи дослідження

Розділ 2. Чинники функціонування молодіжного ринку праці в Україні

.1 Демографічні чинники

.2 Соціально-економічні передумови

Розділ 3. Регіональний аналіз молодіжного ринку праці України

.1 Регіональний аналіз зайнятості та безробіття молоді на ринку праці України

.2 Трудові міграції молоді

.3 Проблеми зайнятості молоді в Україні

.4 Огляд проблеми зайнятості в зарубіжних країнах

Додатки


Вступ


Перехід до ринкових відносин у сфері праці й зайнятості в умовах структурної перебудови економіки привів до виникнення принципово нової ситуації в соціально-трудових відносинах. Особливо важка й нестабільна дана ситуація виявилася для молоді, яка у силу специфіки своїх соціально-психологічних характеристик виявляється недостатньо підготовленою до сучасних реалій ринку праці.

Одним з найбільш небажаних наслідків молодіжного безробіття є зниження трудової мотивації, затримки у формуванні способу життя працюючої людини в тих молодих людей, чиє трудове життя починається з безробіття. У зв'язку із цим держава й суспільство не повинні пасивно очікувати самонастроювання молодіжного ринку праці: потрібно науково обґрунтована політика регулювання молодіжної зайнятості. Всі перераховані аргументи й обумовили вибір теми даного дослідження.

Обєктом дослідження магістерської роботи є молодіжне безробіття на ринку праці України. Предметом дослідження визначено відмінності рівнів безробіття молоді за регіонами України та чинники, які їх зумовлюють.

Метою дослідження магістерської роботи є регіональний аналіз молодіжного безробіття в Україні та виявлення основних проблем молоді у сфері праці і зайнятості. Відповідно до поставленої мети визначені наступні завдання:

  • розкрити сутність ринку праці та поняття зайнятості і безробіття населення;
  • дослідити чинники функціонування молодіжного ринку праці в Україні;
  • проаналізувати регіональні відміни та особливості ринку праці молоді в Україні.
  • Дослідженням проблем ринку праці в Україні займалися Васильчук Н.І., Горелов Н.А, Лібанова Е.М., Тарабукін Ю.О та ін. Суспільно-географічні аспекти ринку праці досліджували Н.І. Мезенцева, В.С. Сайчук, І.О. Мостова, О.В. Безпала та інші вчені.
  • В магістерській роботі використано територіальний та системний методологічні підходи та ряд методів дослідження (статистичний, порівняльно-географічний, картографічний, метод рангів та ін.).
  • Магістерська робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, додатків та списку використаних джерел.
  • Розділ 1. Наукові основи дослідження молодіжного ринку праці
  • 1.1 Сутність ринку праці та молодіжного його сегменту
  • Ринок праці - це соціально-економічна система, окремими складовими (підсистемами) якої виступають ринок робочої сили і ринок робочих місць. Інакше кажучи, ринок праці - це механізм (інститут), що регулює взаємовідносини продавців товару (робоча сила) з покупцями цього товару (роботодавцями). У науковій літературі існують і інші визначення ринку праці.
  • Ринком праці називається система відносин між роботодавцем і працездатним населенням з укладання трудових договорів (контрактів) щодо кількості, умов та оплати праці; між населенням і органами державного управління з забезпечення права здійснювати будь-яку економічну діяльність, захисту від дискримінації в сфері праці, допомоги і компенсацій при безробітті.
  • Становлення національного ринку праці в Україні пов´язують з ухваленням Закону "Про зайнятість населення" (1991 p.). З цього часу держава відмовилася від права на працевлаштування, почала здійснювати перехід від політики повної зайнятості населення до політики ефективної зайнятості, взявши на себе певні обов´язки щодо матеріальної та соціальної підтримки безробітних. Для цього були створені спеціальні служби інфраструктури ринку праці - Державна служба зайнятості та Державний фонд сприяння зайнятості населення.
  • З дефініцією «ринок праці» тісно повязані такі визначення як працездатність, трудові ресурси, робоча сила, оцінка якості працездатності, трудоресурсний потенціал.
  • Працездатність - це соціально-правова категорія, що відбиває здатність людини до праці, яка визначається рівнем його фізичного та духовного розвитку, а також станом здоров'я, професійними знаннями, умінням і досвідом.

Предметы

Все предметы »

 

 

Актуальные Курсовые работы (Теория) по экономической теории