Зміст
Вступ
. Визначення особливостей експлуатації і області застосування проектованого автомобіля
. Тяговий розрахунок автомобіля і визначення його тягово-швидкісних властивостей
.1 Вибір і обґрунтування конструктивних вихідних даних
.2 Визначення максимальної ефективної потужності двигуна
.3 Визначення передаточних чисел трансмісії
.4 Визначення показників тягово-швидкісних властивостей автомобіля
. Визначення показників експлуатаційних властивостей автомобіля
.1 Стійкість автомобіля
.2 Керованість автомобіля
.3 Паливна економічність автомобіля
.4 Плавність руху автомобіля
Висновок
Список використаної літератури
Додаток 1
Додаток 2
Додаток 3
Додаток 5
Додаток 6
Додаток 7
Додаток 8
Вступ
Вивчення курсу "теорія експлуатаційних властивостей автомобілів" направлено на надбання знань по експлуатаційних властивостях автомобіля і вироблення необхідних навиків їх оцінки безпосередньо привязаних до конкретних дорожніх умов руху.
Як відомо, ефективність роботи автомобіля визначається впливом техніко-експлуатаційних властивостей конструкції, повязаних з його рухом. До них відносяться тягово-швидкісні і гальмівні властивості, паливна економічність, стійкість руху, керованість, плавність руху і прохідність. Перераховані властивості визначаються окремо в певній послідовності. Однак слід відмітити про їх тісний звязок і про те, що зміна однієї з них призводить до зміни іншої, це необхідно врахувати і тому, що покращення однієї властивості може призвести до погіршення іншої.
В звязку з цим, особливе значення має пошук оптимальних рішень як при проектуванні автомобіля, так і при виборі режимів його руху в різних умовах експлуатації.
Визначаються вищеперераховані показники і техніко-експлуатаційні властивості автомобіля на основі закономірності руху автомобіля.
Як сам рух автомобіля, так і його можливість та характер обумовлюються взаємодією коліс автомобіля з опорною поверхнею кочення.
З метою закріплення теоретичних знань і вироблення практичних навиків аналізу основних експлуатаційних властивостей автомобілів проводяться необхідні розрахунки і будуються необхідні графіки, на яких показані експлуатаційні властивості автомобіля, що розраховується, згідно з завданням.
1. Визначення особливостей експлуатації і області застосування проектованого автомобіля
ВАЗ- 2106 "Жигулі" - малолітражний легковий автомобіль, малого класу, загального призначення, дорожньої прохідності, служить для перевезення пасажирів. Автомобіль призначений для експлуатації на дорогах з твердим покриттям, може експлуатуватися і на ґрунтових дорогах, здатний долати підйоми крутизною до 20° ( 36 %).
Корисне навантаження автомобіля 400 кг, місткість 5 чол. На вдосконалених дорогах автомобіль може працювати з причепом масою 300 кг, не обладнаним гальмами, або з причепом масою 600 кг, обладнаному гальмами.
Автомобіль - задньопривідний, з переднім поздовжнім розташуванням двигуна, має закритий чотиридверний, трьохоб'ємний несучий кузов типу седан і колісну формулу 4´2 (задні колеса ведучі).
Розроблений на Волзькому автомобільному заводі. Випускався з 1976 по 2006 рік.
Перший автомобіль ВАЗ- 2106 зійшов з III лінії головного конвеєра 21 лютого 1976 року. Коли в Тольятті освоїли виробництво моделі ВАЗ- 2106, яка була перероблена для вітчизняних умов експлуатації з FIAT 124 Speciale зразка 1972 року, то ніхто не міг і припустити , що саме вона стане найпопулярнішою і масової продукцією Волзького автозаводу.
ВАЗ- 2106 є рестайлінговою версією ВАЗ- 2103. Вона відрізняється від ВАЗ- 2103 могутнішим 80-сильним двигуном ВАЗ- 2106 робочим об'ємом 1,6 л , іншою схемою електроустаткування і зміненим оформленням кузова і салону. Покращена ергономіка , дизайн був спрощений і "осучаснений" за рахунок зменшення кількості хромованих елементів і збільшення пластикових .
У порівнянні з автомобілями " Москвич" ці 5-місні седани , що відрізнялися кращою динамікою і дійсно комфортабельним інтер'єром, були верхом комфорту і престижу для широких шарів автоаматорів СРСР. Наприкінці 1970 -х ВАЗ- 2106 відразу придбав славу шикарного і швидкісного автомобіля , але дорогого і менш практичного , ніж інші "Жигулі". Пристойна для того часу динаміка (максимальні 150 км/год і 16 с до 100 км/год), рельєфні сидіння з підголівниками , панель приладів з тахометром і прекрасна звукоізоляція - було що цінувати.
Предметы
Актуальные Курсовые работы (Теория) по транспорту, грузоперевозкам