Вступ
Тепловий розрахунок парового котла може бути конструктивним і повіреним. Перевірочний розрахунок котла або окремих його елементів виконується для існуючої конструкції з метою визначення показників його роботи при переході на інше паливо, при зміні навантаження або параметрів пари, а також після проведеної реконструкції поверхонь нагріву. У результаті перевірочного розрахунку котла визначають: коефіцієнт корисної дії котла, витрата палива, температуру відхідних газів, температуру робочого середовища за кожною поверхнею нагріву.
При перевірному розрахунку котла спочатку визначають обсяги та ентальпії повітря і продуктів згоряння, ККД і витрата палива, а потім виконують розрахунок теплообміну в котельній камері та в інших поверхнях у послідовності, що відповідає їх розташуванню по ходу продуктів згоряння.
Завдання
Провести перевірочний тепловий розрахунок окремих поверхонь нагріву і звести тепловий баланс котла ТП-230:
Характеристика котла ТП-230
. Номінальна паропродуктивність
ном = 213 т / год = 59,2 кг / с;
. Температура перегрітого пара tпп = 498 С;
. Тиск перегрітої пари РПП = 10 МПа;
. Тиск в барабані котла рбар = 10,8 МПа;
. Температура живильної води tпв = 198 С;
. Тиск живильної води РПВ = 11,5 МПа;
. Вид палива: антрацит
. Топка має металеву зовнішню обшивку.
1. Опис конструкції котла
За характером руху робочого середовища парогенератор ТП-230 відноситься до агрегатів з природною циркуляцією. Робоче середовище безперервно рухається по замкнутому контуру, що складається з обігріваються і не обігріваються труб, з'єднаних між собою проміжними камерами - колекторами і барабанами. У обігрівається частини контуру вода частково випаровується, що утворився пар відокремлюється від води в барабанах і, пройшовши через пароперегрівач, подається на турбіну. Випарувалася частина котлової води відшкодовується живильною водою, яка подається живильним насосом у водяний економайзер і далі в барабан.
Парогенератор ТП-230 виконаний за П - образної схемою. В одній його вертикальної шахті розташована топкова камера, в іншій економайзер і повітропідігрівників, вгорі в поворотному горизонтальному газоході розміщується конвективний пароперегрівник.
Характерною особливістю парогенераторів цієї серії є наявність двох барабанів, з'єднаних по парі і воді між собою пароперепускними трубами. Початкова стадія відділення пари від води відбувається в основному в роздільному барабані меншого діаметру. Подальше осушення пари відбувається в основному барабані більшого діаметра. Водоопускні труби включені в основний барабан біля його нижньої твірної.
Розміщення над топкової камерою двох барабанів добре компонується з конструкцією топкових екранів. Зверху топка обмежується стельовими трубами, які є продовженням труб фронтального екрану і включаються верхніми кінцями безпосередньо в розділовий барабан.
Димові гази виходять з топкової камери через розлучені (фестонірованние) в 4 ряди труби заднього екрана, також включені верхніми кінцями в розділовий барабан.
Підйомні труби працюють один з одним паралельно, проте їх конфігурація, довжина, освітленість факелом різна. Для забезпечення надійної циркуляції їх групують в окремі контури. У контур циркуляції включають підйомні труби, ідентичні за своїм гідравлічному опору і теплового навантаження. Кожен окремий контур має свої опускні труби. У котлі ТП-230 16 контурів циркуляції: по 3 контуру на бічних екранах і по 5 на фронтовому і задньому екранах.
Пароперегрівач чисто конвективного типу. Регулювання температури перегрітої пари виробляється двома пароохолоджувача поверхневого типу. Охолодження і часткова конденсація пари здійснюється за рахунок нагріву частини живильної води, що відводиться з цією метою з живильної лінії в пароохолоджувача.
Двоступінчастий економайзер, службовець для підігріву живильної води газами, що йдуть, складається з окремих пакетів змійовиків.
Трубчастий повітрепідігрівач, призначений для нагрівання дуттєвого повітря, що транспортує вугільний пил при спалюванні твердого палива і подається в зону горіння палива, складається з двох ступенів, між якими розміщується нижня частина (ступінь) економайзера.
2. Розрахунок обсягів продуктів згоряння, об'ємних часток трьохатомних газів і концентрацій золових частинок в газоходах котла
.1 Розрахунок ентальпій повітря і продуктів згоряння палива
Розрахункові характеристики палива
За табл. I [1], П4.1 [2] визначаємо склад робочої маси палива,%:
Вологість WP = 9,0;
Предметы
Актуальные Курсовые работы (Теория) по физике