Дослідження стохастичних звязків
Зміст
Вступ
Розділ 1. Методико-теоретичнв аспекти вимірювання взаємозвязків соціологічних явищ
1.1 Звязки суспільних явищ. Види звязків
1.2 Загальні методи вивчення звязків
Розділ 2. Дослідження стохастичних звязків
2.1 Метод аналітичних груповань
2.2 Метод порівняння паралельних рядів
2.3 Кореляційний аналіз
2.4 Аналіз звязку між атрибутивними ознаками
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
Усі соціально-економічні явища взаємозв'язані та взаємозумовлені і зв'язок (залежність) між ними носить причинно-наслідковий характер. Суть причинного зв'язку полягає в тому, що при необхідних умовах одне явище зумовлює інше і в результаті такої взаємодії виникає наслідок.
Особливу актуальність має вивчення взаємозв'язку в сучасних умовах, коли постійно відбуваються різноманітні соціальні процеси, що являють собою важливу функцію діяльності політиків, економістів, соціологів. Вивчення механізму соціальних зв'язків, взаємодії попиту і пропозиції, вплив сучасного суспільства на соціальний стан людей, формування соціальної свідомості та інших якісних показників має першорядне значення для прогнозування соціальної кон'юнктури та рішення багатьох питань.
Вивчаючи закономірності зв'язку, причини і умови, що їх характеризують, об'єднують в поняття фактор. Ознаки, що є причинами та умовами зв'язку, називаються факторними х, а ті, що змінюються під впливом факторних ознак - результативними у.
Між ознаками х та у існують різні за природою та характером види зв'язку: функціональні та стохастичні.
Зважаючи на актуальність даної проблеми, ми обрали наступну тему курсового дослідження: "Коефіцієнти звязку між двома показниками".
Обєкт дослідження - соціальна статистика.
Предмет дослідження - основні коефіцієнти звязку між соціальними показниками.
Мета дослідження - розглянути звязки соціальних явищ, а також основні коефіцієнти звязку між явищами.
Згідно з метою і предметом дослідження було визначено такі завдання:
1)проаналізувати методико-теоретичні аспекти вимірювання взаємозвязків соціологічних явищ;
2)розглянути основні види звязків;
)дослідити стохастичні звязки;
)проаналізувати зв'язок між атрибутивними ознаками.
Методи дослідження. Для розвязування поставлених завдань використано такі методи наукового дослідження: теоретичний аналіз наукових літературних джерел, синтез, узагальнення, порівняння, конкретизація.
Структура дослідження. Курсова робота складається із вступу, двох розділів, висновків, списку використаної літератури. Список використаних джерел включає 20 найменувань. Робота викладена на ___ сторінках друкованого тексту.
Розділ 1. Методико-теоретичнв аспекти вимірювання взаємозвязків соціологічних явищ
1.1 Звязки суспільних явищ. Види звязків
Одним з найбільш загальних законів об'єктивного світу є закон загального зв'язку і залежності між явищами суспільного життя. Ці явища найбільш складні, оскільки вони формуються під дією багаточисельних і взаємозв'язаних факторів.
Усі явища суспільного життя існують неізольовано, вони органічно зв'язані між собою, залежать одні від одних, обумовлюють одні одних і знаходяться в постійному русі та розвитку. Розкриваючи взаємозв'язки і взаємозалежності між явищами, можна пізнати їх суть і закони розвитку. Тому вивчення взаємозв'язків є основним завданням статистичного аналізу.
Причинна залежність є головною формою закономірних зв'язків, які діють в певних умовах місця і часу. Отже, для появи наслідку потрібні і причини, і умови, тобто відповідні фактори.
Суспільні явища, що впливають на інші явища, називають факторними (х).
Явища, які змінюються під впливом факторних явищ, називаються результативними (у).
За характером дії звязки соціологічних явищ поділяють на:
Функціональний зв'язок між явищами характеризується повною відповідністю між причиною і наслідком, факторною і результативною ознакою, тобто за цього зв'язку кожному можливому значенню факторної ознаки х відповідає чітко визначене значення результативної ознаки у. Такі зв'язки найчастіше зустрічаються у фізичних, хімічних явищах. При функціональному зв'язку нам, як правило, відомо про повний перелік факторів, від яких залежить результативна ознака, що розглядається в певному зв'язку; відомо також про механізм взаємозв'язку у вигляді того чи іншого рівняння, функції.
Предметы
Актуальные Курсовые работы (Теория) по социологии