Записи в Turbo Pascal
Вступ
У середовищі програмістів десятиліттями точиться дискусія щодо того, яку мову програмування вважати кращою. Кожен наводить безліч позитивних нюансів своєї улюбленої мови і не меншу кількість недоліків інших мов. Це як "релігійна" війна, якій немає кінця і в якій відсутні переможці.
Мову Паскаль створив на початку 70-х років професор Н.Вірт зі Швейцарії. Вона названа на честь французького математика і філософа Блеза Паскаля (1623-1662) - винахідника першої у світі механічної обчислювальної машини. Мова вважається найбільш досконалою порівняно з іншими мовами програмування, її використовують для розв'язування різноманітних задач.
Інколи декларується, що Pascal розроблено як мову для навчання. До певної міри це правильно. Використання у навчанні - початкова мета її створення. Проте сумнівним є використання у навчанні засобів і формалізмів, які непридатні для розв'язування будь-якої практичної задачі. За нинішніми стандартами Pascal має очевидні недоліки для програмування великих систем, однак на час його створення він слугував розумним компромісом між бажаним та ефективним.
Головними перевагами мови Pascal можна вважати її гнучкість і надійність, простоту і прозорість конструкцій. Вона цілком відповідає вимогам структурного програмування, оскільки в ній присутній потужний набір структурованих типів даних: масивів, простих записів, записів із варіантами, файлів, множин, а також передбачено створення власних типів даних. Початкове вивчення програмування саме на базі цієї мови виховує в людині "правильні навички" програмування.
Безперечно, ця мова за деякими параметрами частково поступається мові Сі, проте складність конструкцій мови Сі вважають її сумнівною перевагою. Для розробки потужного програмного забезпечення, здебільшого, цілком достатньо тих можливостей, які надає у розпорядження програмістові мова Pascal. У ній закладено найважливіші фундаментальні концепції алгоритмів в очевидній, природній формі, легкій для сприйняття людиною. Об'єм конструкцій мови незначний. Усі вони добре продумані і застосовуються не тільки для запису алгоритмів, але й у наукових і науково-популярних статтях для пояснення різних алгоритмічних конструкцій.
Отож, на базі стандартної версії мови Pascal фірмою Borland розроблено сім'ю Pascal-систем, іменовану Turbo Pascal. До 1992 року розроблено сім версій мови програмування, яка й сьогодні користується широкою популярністю серед масових користувачів і професійних програмістів.
Мова налічує зручне багатовіконне інтегроване середовище програмування, швидкий компілятор, налагоджувач, розвинену контекстну допомогу, а також значну кількість прикладів, які спрощують освоєння принципів програмування цією мовою. В середовищі Borland Pascal можна створювати різноманітні програми, призначені як для вирішення простих обчислювальних задач, так і для виконання складних розрахунків, таких як обробка результатів фізичного експерименту чи моделювання фізичних процесів і систем.
Система Borland Pascal залишається простою у вивченні, що дає змогу програмістові-початківцю на її основі вивчити методи і способи ефективного програмування. Програми, написані цією мовою, легко налагоджувати і модифікувати.
Фахівці-програмісти не безпідставно вважають, що для початкових кроків у програмуванні мова Pascal є найліпшою. Вивчаючи з її допомогою основи програмування, значно легше можна опанувати інші, сучасніші та потужніші мови.
Обєкт дослідження - програмування мовою Паскаль.
Предмет дослідження - записи у середовищі Turbo Pascal.
Мета роботи - розглянути теоретичні аспекти мови Паскаль, а також основні записи у середовищі Turbo Pascal.
Згідно з метою і предметом дослідження було визначено такі завдання:
1) розглянути основні поняття та елементи мови Паскаль;
2) дослідити типи даних, цикли, масиви в середовищі Turbo Pascal;
) проаналізувати записи в Turbo Pascal;
) розглянути середовище Turbo Pascal 7.0.
Методи дослідження. Для розвязування поставлених завдань використано такі методи наукового дослідження: теоретичний аналіз літературних джерел, синтез, порівняння.
Курсова робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, літератури.
Розділ 1. Теоретичні аспекти програмування мовою Паскаль
.1 Основні поняття та елементи мови
Мова Паскаль вважається найбільш досконалою порівняно з іншими мовами програмування, її використовують для розв'язування різноманітних задач.
Програми складаються з синтаксичних конструкцій, які називають командами (операторами, вказівками, реченнями). Команди будуються з лексем - неподільних елементів мови: слів, чисел, символів операцій тощо. Слова поділяються на службові, стандартні імена та імена (ідентифікатори), які користувач дає різним об'єктам. Розглянемо основні службові слова мови. їх можна записувати як великими, так і малими літерами:
Предметы
Актуальные Курсовые работы (Теория) по программному обеспечению, программированию