Звернення громадян
Зміст
Вступ
Розділ І. Законодавство україни про звернення громадян
1.1 Розгляд звернень громадян в концепції Закону України "Про звернення громадян"
1.2 Нормативна база і практика застосування розгляду звернень громадян
1.3 Організаційні форми процесу вирішення звернень громадян
1.4 Відповідальність за порушення розгляду пропозицій, заяв і скарг громадян
Розділ ІІ. Робота з документацією щодо звернень громадян
2.1 Порядок розгляду пропозицій, заяв та скарг громадян
2.2 Реєстрація пропозицій (зауважень), заяв (клопотань)
2.3 Термін розгляду звернень громадян
Висновки
Список використаних джерел
Вступ
Частиною 1 статті 40 Конституції України надано усім громадянам України право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобовязані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк [1, c.38].
Через звернення громадян втілюється в життя один із конституційних принципів - участі громадян в управлінні державними та громадськими справами. Звернення є також важливою формою контролю за законністю діяльності державних органів і органів місцевого самоврядування, забезпечення прав і свобод громадян.
Актуальність вибраної теми полягає в широкому поширенні громадянських звернень, які у свою чергу не завжди є правильно складеними чи оформленими. Питання подання і приймання зазначеного виду документації є досить важливим сьогодні. Про це свідчить постійна увага до нього як з боку органів державної влади, так і з боку українських і зарубіжних науковців і практиків.
Проблеми звернень громадян в Україні досліджували у своїх роботах В.Б. Аверянов, Н.В. Александрова, В.І. Антипов, О.М. Бандурка, Ю.П. Битяк, А.С. Васильєв, І.П. Голосніченко, С.Т. Гончарук, І.К. Залюбовська, Р.А. Калюжний, С.П. Кисіль, В.К. Колпаков, В.Г. Перепелюк, В.І. Полюхович, В.П. Столовий, В.П. Тарануха, М.М. Тищенко, В.О. Шамрай, В.І. Шишкін, В.К. Шкарупа. Серед зарубіжних авторів згаданій проблематиці приділяли увагу у своїх роботах Г. Бребан, Ж. Ведель, Е. Ланг, В. Мендель, Є. Старостяк, Н. Хаманєва.
Метою цього дослідження є визначити принципи та закономірності приймання громадян, дослідити особливості ведення документації щодо звернень громадян до органів місцевого самоврядування, їх реєстрацію, визначити закономірності виконання та відхилення звернень.
Відповідно до мети були поставлені такі завдання:
-ознайомитися з нормативно-методичною базою щодо звернень громадян;
-опрацювати навчальну та наукову літературу з визначеної теми;
-розглянути основні види документів щодо звернень громадян - пропозицію, заяву, скаргу;
-ознайомитися з процесом реєстрації зазначених документів;
-виокремити особливості роботи із зверненнями громадян в органах місцевого самоврядування.
Об'єктом дослідження виступає процес складання, прийняття, оформлення звернення громадян та надання відповіді органами місцевого самоврядування.
Предметом вивчення є документація щодо звернень громадян, а саме пропозиції (зауваження), заяви (клопотання), скарги громадян до органів місцевого самоврядування.
Структура роботи: курсова робота складається зі вступу, двох розділів і семи параграфів, висновків, списку використаних джерел.
Розділ І. Законодавство україни про звернення громадян
1.1 Розгляд звернень громадян в концепції Закону України "Про звернення громадян"
Закон України "Про звернення громадян" вводиться в дію Постановою Верховної Ради України. В цей Закон були внесені зміни та доповнення Законом України.
Закон регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення [2, c.3].
Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Предметы
Актуальные Курсовые работы (Теория) по основам права