Методичні вказівки до виконання курсової роботи
Військові аеродроми
Уклад.:
О.К.Луценко, В.М.Першаков,
Б.О. Плужников та ін.
К.: НАУ, 2003. - 76 с.
Містять загальні відомості про складання зональної схеми, генерального плану, схеми охорони і оборони польового аеродрому, вимоги щодо змісту і обєму роботи, етапів її виконання і оформлення пояснювальної записки та графічного матеріалу.
Призначено для самостійної роботи студентів факультету військової підготовки спеціальності 8.092105 "Автомобільні дороги та аеродроми" спеціалізації 8.092105.03 "Будівництво та експлуатація аеродромів і захисних споруд" під час виконання ними курсової роботи з дисципліни "Проектування польового аеродрому".
польовий аеродром літак оборона
Зміст
Вступ
. Складання зональної схеми польового аеродрому
.1 Зональна схема аеродрому
1.2 Призначення споруд, які входять до складу службово-технічної забудови, і вибір ділянок для їхнього розташування
1.2.1 Командний пункт
.2.2 Склад авіаційних палив
.2.3 Склади боєприпасів
.2.4 Технічні землянки і щілини для особового складу авіаескадрилей
.2.5 Пункти спеціальної обробки
.2.6 Пункти водопостачання
.3 Трасування внутрішньоаеродромних доріг і під'їзних шляхів
.4 Зони розосередження
.5 Заповнення картки і анкети на вибрану ділянку
. Складання генерального плану польового аеродрому
.1 Рішення схеми генерального плану польового аеродрому
.2 Проектування водостічно-дренажної мережі
.3 Приклади конструкцій водовідвідних споруд
.4 Проектування руліжних доріжок і місць стоянки літаків
.5 Прийняття рішення щодо маскування окремого польового аеродрому
.6 Вирішення прив'язки елементів польового аеродрому
. Методика проектування вертикального планування
.1 Побудова проектного профілю по осі злітно-посадкової смуги
.2 Нормативні вимоги до поздовжніх профілів
.3 Розрахунок нежорстких покриттів
.4 Визначення обємів основних будівельних робіт по топографічним картам
.5 Визначення затрат часу на виконання будівельних робіт
. Розробка схеми охорони і оборони польового аеродрому
. Складання погодинного плану-графіка робіт
Список літератури
Вступ
Підготовка оперативних аеродромів у воєнний час передбачає будівництво необхідної кількості нових польових та відновлення зруйнованих польових і постійних аеродромів. Важливими задачами за цих умов є вибір земельних ділянок для будівництва польових аеродромів та інженерна розвідка існуючих зруйнованих аеродромів з метою визначення їхньої придатності, а також виявлення можливості їхнього відновлення.
Поряд із розвязанням основних задач щодо вибору ділянок для будівництва польових аеродромів і обстеження існуючих аеродромів у процесі розвідки і досліджень виконують ряд інших робіт, пов'язаних з будівництвом і подальшою експлуатацією аеродромів: розвідку наявності будівельних матеріалів, обстеження джерел водопостачання, вишукування нових і розвідку існуючих під'їзних шляхів до аеродрому і т.ін.
Основним критерієм під час вибору земельних ділянок для будівництва польових аеродромів і оцінки можливості відновлення та реконструкції існуючих аеродромів є трудомісткість будівельних або відновних робіт.
Метою виконання курсової роботи є вироблення практичних навиків із складання проектної й технічної документації під час досліджень і прискореного будівництва польових аеродромів, вивчення основних вимог керівних документів до польових аеродромів, методики і прикладів розрахунку основних елементів аеродромів та довідкових даних для складання проектної документації з організації прискореного будівництва польового аеродрому.
Завдання до курсової роботи складено таким чином, що вони охоплюють майже всі питання, які були розглянуті в процесі вивчення дисциплін: "Дослідження і проектування аеродромів", "Аеродроми ЦА", "Будівництво аеродромів" на цивільних кафедрах, а саме: складання зональної схеми, проектування генерального плану польового аеродрому, розробка заходів щодо маскування, охорони і оборони аеродрому і організації прискореного будівництва польового аеродрому.
Текстову частину і розрахунки пояснювальної записки належить писати чорнилом, чітко і без помарок, з одного боку аркушу формату А-2 з полями: зліва - 35 мм, справа - 10 мм, зверху і знизу - 20 мм або в електронному варіанті. Усі сторінки записки, разом з рисунками нумерують. У тексті на розрахунки, описи, рисунки мають бути посилання із вказівкою номерів.
Предметы
Актуальные методички по военной кафедре