Постать і творчість Г.І. Семирадського - онлайн-чтение

 

 


Страница 1 из 8

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди

Кафедра ОБМ



РЕФЕРАТ

на тему: «Постать і творчість Г.І. Семирадського»



Харків - 2013


ЗМІСТ


ВСТУП

РОЗДІЛ 1. ЖИТТЄВИЙ І ТВОРЧИЙ ШЛЯХ Г.І. СЕМИРАДСЬКОГО

.1 Біографія Г.І Семирадського

.2 Мистецька спадщина Г.І. Семирадського

РОЗДІЛ 2. ВКЛАД ТВОРЧОСТІ Г.І СЕМИРАДСЬКОГО У СВІТОВЕ МИСТЕЦТВО

.1 Г. Семирадский і доля античної теми в російському мистецтві кінця XIX - початку ХХ століть

.2 Г. Семирадський і сучасні проблеми академічної мистецької освіти

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТКОК 1

ДОДАТКОК 2

ДОДАТКОК 3

ДОДАТКОК 4

ДОДАТКОК 5

ДОДАТКОК 6


ВСТУП


Актуальність теми. Ім'я Генріка Семирадського багатьма невидимими нитками поєднане з харківською художньою школою. Здається, харків'яни завжди пишались тим, що саме харківська земля дала світу, без перебільшення, гіганта образотворчого мистецтва Генріка Семирадського. Він народився в харківській глибинці, навчався в Імператорській академії мистецтв, отримав звання академіка, професора. Віртуозний майстер композиції, малюнку, тонкий колорист. В історію мистецтва він увійшов як мистець пізнього академізму. Автор декількох десятків величезних полотен, розмаїтих за тематикою: Еллада і Рим, стародавня історія і християнська міфологія; творець монументальних храмових розписів (костел у Варшаві, Исаакієвський собор у Петербурзі, храм Христа-Спасителя у Москві) - таким його знала і приймала зі славою Європа. На сьогоднішній час є необхідною переоцінка творчості Г.І. Семирадського, який тривалий час третирувався як академіст, що протистояв реалістам. Тому, гадаю, актуальною темою є: прослідкувати зв'язок Г. Семирадського з Харковом а також вплив Г. Семирадського на академічну освіту.

Обєкт дослідження: творчість Г.І. Семирадського, його мистецька спадщина.

Предмет дослідження: вклад творчості Г. І. Семирадського у світове мистецтво.

Мета дослідження: виявити, теоретично обґрунтувати вплив Г.І. Семиградського на академічну освіту.

Згідно з метою було визначено такі завдання дослідження:

.Розглянути біографію та творчість Г.І. семирадського

.Виявити вплив Г.Семирадського на академічну освіту.

.Проаналізувати творчість Г. Семирадського, його твори у зібранні Харківського художнього музею.


РОЗДІЛ 1. ЖИТТЄВИЙ І ТВОРЧИЙ ШЛЯХ Г. І. СЕМИРАДСЬКОГО


.1 Біографія Г. І Семирадського


Народився в селі Новобєлгород (нині смт. Печеніги) біля міста Харкова. Поляк за походженням, син офіцера царської армії, військового лікаря.

Навчався у Харківській гімназії. У 1860 р. за наполяганням батька Семирадский встпив до Харківського університету на фізико-математичний факультет по розряду природних наук. Через чотири роки майбутній співець античної краси отримав ступінь кандидата за " міркування" на тему "Про інстинкти комах" [9, c.36].

Семирадський брав уроки малюнка в харківського майстра Дмитра Безперчого. Художник Безперчий зберіг завіти академізму Брюллова і зумів прищепити їх наперекір духові часу молодому Семирадському, що серед розпалу боротьби з класичністю та академізмом Семирадський залишився блискучим академістом [3, c. 102].

Мав хист до живопису з дитинства, тому перебрався в Петербург, визначився таким, що вільно-приходить до Академії мистецтв. Незабаром, показавши блискучі успіхи, Семирадский зумів стати учнем Академії мистецтв. У 1870 р. йому присудили велику золоту медаль за конкурсну картину "Довіра Олександра Македонського до лікаря Філіпа"( Додаток1) з правом на шестирічне перебування за кордоном. Семирадский відправився в Мюнхен, де навчався у Карла фон Пілоті [11, c. 28]. Тут він написав перший свій великий твір - «Римську оргію блискучих часів цезаризма»(1872).

Картина мала успіх, її придбала Петербурзька Академія мистецтв, що дозволило художникові переїхати до Італії.

З 1873 року Семирадський перебуває в Римі. В цьому роцівін отримав звання академіка і одружився на Марії Прушинській. У Римі, де все живе і дихає мистецтвом, спогадами про античність, він залишився на довгі роки і в Росії бував лише зрідка [9, c.38]. Та все ж Петербурзька Академія мистецтв присвоїла живописцеві усі можливі звання (причому заочно), він отримував великі офіційні замовлення. На всесвітніх виставках його роботи представляли російську школу живопису. Проте мистецтво Семирадского неможливо віднести до якої-небудь національної художньої школи, воно інтернаціональне [11, c. 29].

Предметы

Все предметы »

 

 

Актуальные Рефераты по культурологии