ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
РЕФЕРАТ
З дисципліни «Система технологій»
на тему «Сировинна база України, ефективність її використання»
Донецьк 2015
ПЛАН
ВСТУП
1. ФОРМУВАННЯ ТА СТАН МІНЕРАЛЬНО-СИРОВИННОЇ БАЗИ УКРАЇНИ
2. ОСНОВА МІНЕРАЛЬНО-СИРОВИННОЇ БАЗИ УКРАЇНИ
3. ЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ МІНЕРАЛЬНО-СИРОВИННИХ РОДОВИЩ УКРАЇНИ
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТОК А
ДОДАТОК Б
ВСТУП
Природа мудрувала над надрами України без малого 4 мільярди років і створила під нашими ногами складний і не до кінця вивчений світ. Займаючи всього 0,4% світової суші, наша країна має чверть світових запасів чорнозему і 5% світових обємів мінеральних ресурсів.
За різноманітністю і багатством мінерально-сировинна база України вигідно відрізняється від багатьох зарубіжних країн світу. Зокрема, по запасах корисних копалин Україна випереджає США, Канаду, Бразилію, Китай і багато країн Європи. На території країни розташовані близько 8 тисяч родовищ 90 видів корисних копалин, з яких 33 мають особливо важливе економічне значення [#"justify">В Державній службі геології і надр відмічають, що на момент розпаду СРСР (1990-1991рр.) мінерально-сировинний комплекс України забезпечував 23-25% ВВП. Зі здобиччю і використанням корисних копалин було повязано 48% промислового потенціалу країни і до 20% її трудових ресурсів.
Ефективне використання сировини дасть змогу Україні розвиватися, розширювати економічні відносини між усіма країнами світу,тим самим залучати інвестиції в мікроекономіку країни та загалом підіймати рівень ВНП.
Завданнями реферату є:
.Створення загальної картини про стан мінерально-сировинної бази України.
.Аналіз ефективності використання існуючих родовищ та подальші перспективи видобування сировини на Україні.
1. ФОРМУВАННЯ ТА СТАН МІНЕРАЛЬНО-СИРОВИННОЇ БАЗИ УКРАЇНИ
Україна входить до числа держав, які володіють багатими та різноманітними корисними копалинами. Проявленість на території України багатьох геоструктурних елементів будови земної кори (стародавня Східноєвропейська платформа і фрагменти молодих Західноєвропейської та Центральноєвроазійської епіпалеозойських платформ; складчасті споруди варийського, кімерій-альпійського віку; перехідні зони у вигляді крайових прогинів; шельфові зони Азовського й Чорного морів), великий віковий діапазон (від архею до антропогену) геологічних утворень і їх різноманіття (осадочні, інтрузивні, вулканогенні та метаморфічні комплекси) визначили її металогенічну унікальність.
Сучасна мінерально-сировинна база України не менше чим на 90% сформована за часів СРСР, а незначна частина родовищ, розвіданих за час незалежності України, розвідані в основному за рахунок приватних структур і надані ним же в користування.
У надрах України виявлено родовища і прояви практично всіх видів рудних і нерудних корисних копалин:
паливно-енергетична сировина (нафта, газ, вугілля, торф, горючі сланці, уран);
чорні метали (залізо, марганець, хром), кольорові метали (алюміній, мідь, цинк, свинець, нікель, титан, магній), благородні (срібло, золото),
рідкісні (ртуть, берилій, літій, цирконій, гафній, тантал, ніобій, кобальт, олово, вольфрам, молібден, ванадій), рідкісноземельні метали (ітрій і лантаноїди)
розсіяні елементи (германій, скандій), алмази ;
велике розмаїття неметалевих корисних копалин (гірничо-хімічна і гірничорудна сировина, нерудна сировина для металургії, облицювально-декоративне, виробне, напівдорогоцінне та дорогоцінне каміння, корисні копалини для будівництва);
В надрах України виявлено майже 20 000 родовищ і проявів 117 видів корисних копалин, з яких 8 172 родовища по 94 видах мінеральної сировини мають промислове значення і обліковуються Державним балансом запасів [#"justify">До промислового освоєння залучено 2 868 родовищ (від 40 до 100 відсотків розвіданих запасів різних видів корисних копалин), на базі яких працює понад дві тисячі гірничодобувних та переробних підприємств.
Україна за підтвердженими запасами камяного вугілля, залізних і марганцевих руд, титану, цирконію, каоліну, графіту, сульфатно-калійної та натрієвої солей, облицювально-декоративного каміння входить до числа провідних країн світу, а на європейському субконтиненті в більшості з них займає перші позиції.
Серед держав СНД Україна займає перше місце за запасами марганцевих руд і германію, друге - камяного вугілля, залізних руд, низки рідкісних металів.
Предметы
Актуальные Рефераты по геологии, геодезии