Стиль і манери бізнесмена - онлайн-чтение

 

 


Страница 1 из 8

Стиль і манери бізнесмена <#"justify">Зміст


1. Імідж. Основні правила формування позитивного іміджу

. Заповзятливість - найвагоміша складова іміджу підприємця

. Зовнішній вигляд підприємця

. Повсякденний одяг ділової жінки

. Вечірній одяг

. Постава, хода та манери

Список використаної літератури



. Імідж. Основні правила формування позитивного іміджу


У звязку з кардинальними змінами в політиці та економіці нашої країни зявилися такі поняття як імідж, іміджмейкер.

Імідж - це самопрезентація, конструювання людиною свого образу. Стосовно підприємця - це оцінка оточуючими його морально-особистісних, інтелектуальних, професійних та етичних якостей.

Психологи стверджують, що в людині генетично закладене бажання справити позитивне враження на оточуючих й отримати схвалення своїх дій.

Сьогодення - час великого бізнесу, політизації всіх сторін життя, висунуло й нові вимоги: жити на очах усіх.

Кожен із нас перебуває в ринкових відносинах, щоб "продати" себе, іншими словами отримати хорошу роботу, перш за все слід

"продати" гарне враження про себе. Незалежно від нашого бажання, всі ми є представниками тієї соціальної групи, до якої належимо.

Зовнішній вигляд, одяг, манери можуть розказати, де ви працюєте, скільки заробляєте, на що розраховуєте у майбутньому.

Відомий психолог К.Юнг вважав, що про людину судять по личині, яку вона одягає для того, щоб відповідати вимогам суспільства. Слід відзначити, що фахівці зі створення певного образу (іміджу) людини зовсім не вважають, що робота над ним зводиться лише до створення зовнішнього образу, який маскує реальну сутність індивіду. Вони відмічають, що зовнішній вигляд - це лише стиль, обумовлений внутрішнім складом особистості людини.


Позитивний діловий імідж (за В. Мащенком)

Фахівця, який займається створенням образу, називають іміджмейкер, або консультант з іміджу. На Заході, де іміджу приділяють велику увагу, існує широка мережа іміджмейкерів. Наприклад, у США раз на два роки видається "Покажчик консультантів з особистого іміджу", де перелічуються всі фірми, які надають консультації, в тому числі і з вузівського профілю: з проблем мови, щодо гарних манер, одягу, психологічних стимулів.

У нашій країні ця діяльність ще не дуже розповсюджена, та й коштують послуги іміджмейкерів недешево. Тому слід самому стати на деякий час "режисером" і сформувати чітке уявлення про те, яким повинен бути імідж представника саме вашої професії. Визначити психологічний портрет, характерний для нього. Яким він повинен бути - стриманим, замкненим і недовірливим (ідеальні якості, наприклад, для головного бухгалтера) або привітним і послужливим (співробітник служби сервісу).

В американців існує таке поняття "self-made-man" - людина, яка сама себе створила. Суспільство надає великий діапазон вибору, тому майже все залежить від самої людини.

Деякі поради щодо створення іміджу

Перший етап формування іміджу повязаний із підвищенням самооцінки. Самооцінка або, як прийнято її називати в закордонній психології, особиста компетентність - є могутнім регулятором поведінки. Від неї багато в чому залежить розкриття потенційних можливостей людини. Звичайно, ставлення до себе, закладене в самооцінці, впливає на успіх і в особистому житті, і в ділових стосунках.

Слід відзначити, що людині притаманне коливання самооцінки. Занижена самооцінка сковує людину. Завищена - повязана із переоцінкою своїх можливостей, не дозволяє обєктивно оцінювати ситуацію і себе в ній. Самооцінка може змінюватись під впливом різних факторів.

Цікавий експеримент провели американські вчені. Людям, які бажали посісти певну посаду у фірмі, пропонують самостійно оцінити декілька своїх якостей і відмітити їх у спеціальному бланку. Після цього у приймальні зявляється удаваний претендент на ту ж посаду. В одному випадку це був зі смаком одягнений, самовпевнений, інтелігентний чоловік із "дипломатом" ("містер Охайність"), в іншому - людина у брудній сорочці, з неприбраним волоссям, у стоптаних черевиках ("містер Бруднуля"). Після цього претенденти повторно заповнили самооцінні бланки. Виявилося, що після зустрічі з "містером Охайність" рівень самооцінки знижувався, а з "містером Бруднулею" - підвищувався. Справа в тому, що люди мимовільно порівнюють себе з іншими і оцінюють на підставі цього порівняння. Тому слід намагатися, щоб самооцінка була обєктивною.

Для цього підприємець повинен полюбити себе. Кожна людина має свої характерні особливості: зріст, статуру, риси обличчя. їх можна підкреслити або, якщо потрібно, замаскувати. Це можна зробити різними способами: починаючи з підтримання хорошої спортивної форми та закінчуючи використанням декоративної косметики.

Підприємець повинен навчитися носити гарний одяг, і якщо елегантність стане його плоттю й кровю, він почне тактовно ставитися до інших, поважати їхні погляди та думки. Практика свідчить, чим глибше новий образ проникає в особистість, тим більше він на неї впливає.

Предметы

Все предметы »

 

 

Актуальные Рефераты по этике, эстетике