Вступ
Сучасна екологічна ситуація складалась стихійно в ході діяльності людей, спрямованої на задоволення їхніх потреб. Людина досягла висот сучасної цивілізації завдяки тому, що постійно змінювала природу у відповідності зі своїми цілями. Люди досягали цілей, на які розраховували, але одержували наслідки, яких не чекали. Так почали виникати екологічні проблеми, які загрожують майбутньому існування як країни так й планети.
В цьому рефераті йтиме мова про Миргородський район Полтавської області, в якому є екологічні проблеми.
Миргородський район розташований у центрі Полтавської області. Район створено 7 березня 1923 року. Він займає площу в 1,53 тис. км². Кількість населення становить 38 тис. осіб. Сільськогосподарські угіддя займають 124, 5 тис. га, причому на ріллю припадає 97,7 тис. га, на ліси та лісо-вкриті площі - 17, 8 тис. га, а площа водного дзеркала становить 2,1 тис. га. Територією району протікає 6 річок, найбільші з них Псел <#"justify">1. Водойми Миргородщини
Річкова система району добре розвинута. Всі річки району належать до рівнинних з хорошим сніговим і дощовим живленням. Невеликі водотоки влітку пересихають, а взимку замерзають. Замерзають річки в кінці листопада - на початку грудня, на початку березня починає танути лід. Звільняються річки від льоду повністю в третій декаді березня - на початку квітня. На території району є багато ставків. Вони розташовані в заплавах річок. Є також багато струмків та підземних джерел.
Річка Хорол Річка у Сумській і Полтавській областях України, права притока річки Псла (басейн Дніпра). Вона бере початок із джерел на північ від с. Червона Слобода і тече Придніпровською низовиною. Хорол впадає в Псел біля с. Сухорабівка Решетилівського району. Довжина - 308 км (в межах Полтавщини - 241 км). Площа басейну - 3870 км2. Річище нешироке. Дно мулисте. Падіння річки - 0,3 м/км. За середній по водності рік в гирлі річки витрата складає 5,5 м3/с, річний стік - 0,173 км2. Живлення переважно мішане, переважно снігове і дощове. Долина трапецієвидна, часто асиметрична з підвищеними правими і пологими лівими берегами. Ширина долини - 10-12 км. Заплава заболочена, зайнята чагарниками, лучною рослинністю. Річище звивисте. Між м. Миргородом і с. Вишняки тече у підвищених берегах. В геологічному минулому Хорол був притокою Дніпра, але пізніше, під час четвертинного зледеніння, він був перехоплений однією з приток Псла, що перерізала вододіл і мала глибшу долину, ніж Хорол. Тече територією Гадяцького, Миргородського, Семенівського, Хорольського, Глобинського районів. Використовують для водопостачання і зрошування. На річці споруджено декілька шлюзів <#"justify">2. Екологічні проблеми регіону
.1 Видобуток прісної води
Питна вода в Миргороді набирається з річки Хорол. Незважаючи на те, що водопровідна вода відповідає прийнятим санітарним нормам, вона не завжди є чистою. У водоймах навколо міста, звідки йде водопостачання, у середньому можуть виявити 2000 патогенних речовин і мікроорганізмів. Частина з них знезаражується на очисній станції, шляхом хлорування.
Хлорована вода із крана небезпечна для здоров'я. Хоча хлор і знищує багато небезпечних мікробів, однак він є однією із причин виникнення деяких захворювань. З'єднуючись із присутніми у воді органічними речовинами, хлор також утворює канцерогенні речовини й ні багато ні мало - діоксин-бойову отруйну речовину. З іншого боку, дистильована або очищена до стану дистильованої, вода також шкідлива для здоров'я. У результаті спеціальних методів очищення з неї видаляється все - не тільки шкідливі бактерії, але й корисні мікроелементи - і вона стає практично порожньою і некорисною. Якщо ж її пити тривалий час, то відбудеться різка втрата організмом мінеральних солей, що може призвести, наприклад, до збоїв у роботі серцево-судинної й кісткової систем, стати причиною передчасного старіння організму.
.2 Стічні води
Розвиток промисловості, сільського господарства, транспорту, а також проведення робіт по осушенню боліт, зливання стічних вод негативно вплинуло на стан водних обєктів району. Екологічний стан Миргородського району залишається напруженим. Річки забруднюються побутовими відходами, стоками тваринницьких ферм, добривами, пестицидами, гербіцидами. Найбільша доза забруднення припадає на місто Миргород.
Основними забруднювачами є каналізаційно-очисна станція, підприємства та житловий сектор. Їх стічні води поступають на очисні споруди Миргорода. Метод очистки біомеханічний. В районі відсутні очисні споруди, які б проводили очистку стічних вод відповідного стандарту.
Ще з 2006 ріку люди тривожаться з приводу непридатної для вживання води в криницях, смердючого повітря, випари накрили все село від забрудненого каналізаційними стоками поля на околиці села. У 2007 році очисні споруди працювали лише на п'ятдесят відсотків. З кожними місяцем територія, яку заливало нечистотами, збільшувалася. Сьогодні це майже сто гектарів землі. Раніше тут випасали корів, вирощували городину - зараз це неможливо.
Предметы
Актуальные Рефераты по экологии