План-конспект уроку з інформатики
До проведення заняття допущений з оцінкою плану-розробки:
Вчитель: ___________ /Підпис/________
Методист _________/Підпис/ _____
Оцінка: ________________ Оцінка ________________
Оцінка проведеного заняття:
Вчитель: __________ /Підпис/________
Методист __________/Підпис/ _____
Оцінка: _________________ Оцінка ________________
Дата ______________________ Клас _________________________
Тема: Комп’ютерні віруси та антивірусні засоби. Практична робота №5 "Захист комп’ютера від вірусів"
Мета:
Н.: познайомити учнів з основними поняттями з теми "Комп’ютерні віруси та антивірусні засоби"; навчити учнів захисту ком’ютера від вірусів.
В.: виховувати охайність конспектування теоретичного матеріалу в зошитах, культуру спілкування, ввічливість, дисциплінованість, наполегливість у навчання
Р.: розвивати логічне мислення, увагу, уяву, кмітливість, вміння використовувати набуті знання на практиці, зв’язне мовлення.
ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ:
підручник
робочий зошит;
картки-завдання
ОБЛАДНАННЯ
Кабінет інформатики
Комп’ютери
МЕТОДИ НАВЧАННЯ:
Розповідь
Пояснення
Бесіда
Самостійна робота учнів
ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ:
Для вивчення нового матеріалу - фронтальна
Для самостійної роботи - індивідуальна.
Тип ЗАНЯТТЯ: комбінований
I. Організаційний момент.
II. Повторення раніше вивченого матеріалу.
III. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів.
IV. Вивчення нового матеріалу.
V. Закріплення нового матеріалу.
VI. Практична робота.
VII. Прибирання робочих місць.
VIII. Підведення вчителем підсумків заняття.
І. Організаційний момент.
введення учнів в кабінет інформатики до дзвоника; привітання;
перевірка присутності учнів за журналом,; заповнення вчителем класного журналу;
перевірка підготовленості учнів до заняття (зошит, підручник);
призначення чергових вчителем;
II. Повторення раніше вивченого матеріалу.
III. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів.
На сьогоднішньому уроці ми будемо вивчати комп’ютерні віруси і антивірусні програми за допомогою яких ви зможете ставити і виявляти віруси на своїх комп’ютерах.
IV. Вивчення нового матеріалу.
Комп’ютерні віруси та інші шкідливі програми
Крім корисних програм, які допомагають користувачеві опрацьовувати дані, існують і шкідливі програми. Для шкідливих комп’ютерних програм характерно:
• швидке розмноження шляхом приєднання своїх копій до інших програм, копіювання на інші носії даних, пересилання копій комп’ютерними мережами;
• автоматичне виконання деструктивних дій, які вносять дезорганізацію в роботу комп’ютера:
знищення даних шляхом видалення файлів певних типів або форматування дисків;
внесення змін у файли, зміна структури розміщення файлів на диску;
зміна або повне видалення даних із постійної пам’яті;
зниження швидкодії комп’ютера, наприклад за рахунок заповнення оперативної пам’яті своїми копіями;
постійне (резидентне) розміщення в оперативній пам’яті від моменту звернення до ураженого об’єкта до моменту вимкнення комп’ютера і ураження все нових і нових об’єктів; примусове перезавантаження операційної системи;
блокування запуску певних програм;
збирання і пересилання копії даних комп’ютерними мережами, наприклад пересилання кодів доступу до секретних даних;
1. Що відбудеться, якщо в банку будуть переплутані дані про рахунки клієнтів?
2. Що відбудеться, якщо комп’ютери каси продажу квитків працюватимуть у 10 разів повільніше?
3. Що відбудеться, якщо дані з вашої медичної картки будуть втрачені?
4. Що таке біологічний вірус? До яких наслідків може призвести ураження людини вірусом?
У цьому розділі ви дізнаєтеся про:
• шкідливе програмне забезпечення, комп’ютерні віруси, історію їх виникнення та класифікацію;
• програми для боротьби зі шкідливим програмним забезпеченням;
• засоби профілактики від ураження шкідливими програмами;
• принципи стискання даних;
• необхідність і засоби архівації даних;
• запис даних на оптичні диски;
• форматування та копіювання дисків.
використання ресурсів уражених комп’ютерів для організації колективних атак на інші комп’ютери в мережах;
виведення звукових або текстових повідомлень, спотворення зображення на екрані монітора тощо.
За рівнем небезпечності дій шкідливі програми розподіляють на:
• безпечні - проявляються відео та звуковими ефектами, не змінюють файлову систему, не ушкоджують файли і не виконують шпигунські дії;
• небезпечні - призводять до перебоїв у роботі комп’ютерної системи: зменшують розмір доступної оперативної пам’яті, перезавантажують
комп’ютер тощо;
• дуже небезпечні - знищують дані з постійної та зовнішньої пам’яті, виконують шпигунські дії тощо.
Предметы
Актуальные Учебные пособия по программному обеспечению, программированию