Вступ
В наш час, для того, щоб підвищити технічний розвиток, в порівнянні з іншими країнами, потребуються великі матеріальні і моральні цінності. У нас молода країна і розвиток техніки, можна так сказати, починається «нуля».
І для того, щоб забезпечити значний і стійкий підйом матеріального і культурного рівня життя людей на основі досягнень науки і техніки, високих темпів розвитку виробництва, підвищення ефективності направляються на вирішення важливої задачі.
У відповідності до вимог, які ставляться перед сучасною наукою про різання деревини, є такі основні пункти:
üСтворити метод розрахунку оптимальних режимів різання, який являється базою раціонального проектування, виготовлення і експлуатації верстатів і інструментів;
üДослідити і обґрунтувати закономірності факторів, які впливають на процес обробки різанням і фактичну сутність процесу;
üПідвищити довговічність і надійність роботи інструменту;
üДослідити оброблюваність різних видів нових деревних матеріалів плит і пластмас, забезпечити раціональні режими їх роботи;
üПокращувати якість обробки, забезпечити вихід продукції, а також знизити собі вартість матеріалу, електроенергії, збільшити продуктивність і полегшити працю робітників розробкою і впровадженням раціональних методів обробки.
Для того, щоб обробка проводилась продуктивно, зменшити затрати матеріалу, праці і енергії потрібно знати процеси взаємодії, різця з деревиною, фактори, які впливають на цей процес і характер цього впливу; вміти розрахувати раціональні режими обробки з метою отримання найвигідніших показників процесу.
1.Призначення і технічна характеристика лінії та верстата
Фугувальний верстат СФК-6 призначений для точного плоского фрезерування (фугування) плоских поверхонь щитів, брусків і різних виробів з деревини з ціллю створення базової поверхні заготовок, підготовки їх до подальшої обробки.
Верстат застосовується як в цехах меблевого виробництва, так і в цехах для виробництва столярних виробів, при масовій обробці однакових за розміром заготовок може установлюватися у лініях.
В технологічному верстаті за верстатом, як правило, стоїть рейсмусовий верстат, який призначений для обробки заготовок в розмір за товщиною.
Технічна характеристика верстата СФК-6 приведена в таблиці 1.1.
Таблиця 1.1. Технічна характеристика верстат СФК-6
Назва показникаОд. виміруЧислове значенняРозміри оброблювальної заготовки · максимальна ширина · товщина · найменша довжина Різнотовщинність оброблюваного матеріалу Найбільша товщина знімального шару мм мм мм мм мм 630 12…200 400 5 6
Схема організації робочого місця біля фугувального верстата СФК-6 показана на рисунку 1.1
-верстат
-контейнер для заготовок
-контейнер для готових деталей
Рис. 1.1 Схема організації робочого місця для верстата
2.Опис будови і аналіз конструкції верстата в склад лінії що модернізується
Фугувальний верстат з конвеєрною подачею СФА-6 складається із основних вузлів: станини, попереднього і заднього станів, механізму різання і подачі. Станина являє собою жорстку чавунну монолітну конструкцію замкнутого коробчатого перерізу. В середині станини встановлюється електричний двигун ножового валу і встановлюється зварна воронка для відсосу стружки. В попередній стінці станини в нішах розміщена електрошафа з електроапаратурою.
Верстат має два столи-передній і задній. Передній стіл довший за задній, що забезпечує велику стійкість заготовки і більш точне фугування. Установлюються столи на кронштейнах, які закріплені до верхньої площини станини. Для зміни (регулювання) товщини знімаємого шару деревини, столи переміщаються за висотою відносно різальної кромки ножів спеціальним механізмом, який складається з системи валиків з ексцентриками на кінцях.
За допомогою важелів і тяг столи можна встановити за висотою відносно ножового валу: рукояткою передній стіл і за допомогою гайок-задній стіл.
Передній стіл опускається на товщину знімає мого шару, а задній встановлюється на лінії дотичної до кола різання створеного кромкою ножів.
Привод ножового валу здійснюється через муфту від електродвигуна з частотою обертання n=6000 і потужністю Nд=10 кВт.
Ножовий вал монтується на двох шарикових підшипниках, корпуси яких встановлюються на верхніх площинах повздовжніх стінок корпуса станини.
До валу забезпечений зручний доступ для заміни ножів. В кожному валу закріплюються ножі за допомогою клина і розпірних болтів.
Подача на верстаті здійснюється спеціальним дволанцюговим подаючим конвеєром. Подача цим конвеєром здійснюється без деформації оброблювального матеріалу, що дуже важливо для забезпечення точної фугівки з великою продуктивністю, особливо при обробці тонких деталей. Досягається це за допомогою великої кількості розташованих на конвеєрі пружинячих пальців, які здійснюють подачу (тиск кожного із пальців дуже незначний, тому при русі на столі і над ножовим валом матеріал не деформується, одержується дуже точна оброблена поверхня).
Предметы
Актуальные Дипломы по прочим предметам