Вступ
Однією з найбільш трудомістких операцій при веденні домашнього господарства є миття посуду. Витрати часу на яку становлять понад 10 % від загальних витрат часу на домашні роботи. Використання побутових посудомийних машин полегшує працю, знижує витрату води і миючих засобів. Крім того, машинне миття більш гігієнічна, ніж ручна. Технологія миття посуду по фізичних явищ аналогічна пранні білизни, проте сам процес простіше.
По-перше, асортимент миються виробів менше, ніж виробів для прання. Номенклатура матеріалів, з яких виготовляється посуд, ледь перевищує 10, включаю фарфор, кераміку, дерев'яні, пластмасові, металеві та емальовані вироби.
По-друге, хоча забруднення мають різноманітний характер, але вони мають невелику адгезію і легко видаляються з миються виробів.
По-третє, миються вироби знаходяться в статичному стані, що спрощує створення оптимальних гідродинамічних полів у камері посудомийної машини.
При митті посуду під впливом струменя води (гідродинамічний вплив) зменшується адгезія забруднювача до посуду і видаляються забруднення. для зменшення адгезії в струмінь води додають миючі засоби (поверхнево - активна речовина - ПАР), яке зменшує силу зчеплення забруднювача з оброблюваної поверхнею.
Миючу хімію для автоматичних посудомийних машин вперше запропонував професор Дейтонської університету Денис Ватербі в 1984 році. Це трикомпонентну засіб було зареєстровано під ім'ям «Каскад» фірмою Procter & Gamble. Принцип поетапного «каскадного» використання різних хімічних компонентів, що розчиняють жир і обполіскувати після нього посуд, не змінився і в сучасних засобах.
. Процеси, що протікають в посудомийних машинах
Процес миття в посудомийних машинах складається з трьох послідовних стадій миття:
- мийка
- ополіскування
- сушка
У посудомийну машину подається холодна вода. Потім вона нагрівається до заданої температури за допомогою нагрівального елемента (Тена). ТЕНи бувають двох видів: відкриті і приховані.
Відкриті розташовані в нижній частині мийної камери. Вони безпосередньо контактують з водою. У зв'язку з цим в камері різкий перепад температур.Тому посуд, яка не витримує різких перепадів температур, розміщується зверху камери. Перевага відкритих нагрівальних елементів в тому, що вони дозволяють швидко висушити посуд.
Приховані нагрівальні елементи встановлюють під дном мийної камери в місці входу води в насос. Вони працюють за принципом проточного нагрівача. Машини з прихованими нагрівальними елементами більш економічні, так як тепло передається невеликій кількості води. А вона відразу відводиться в патрубок системи рециркуляції.
У нагріту воду додаються миючі засоби із зовнішнього або вбудованого дозатора. При натисканні кнопки START включається насос високого тиску, який подає нагріте миючий розчин в коромисла. Вони обертаються і тонкими струмками під тиском розпилюють воду на посуд. Потім брудна вода повертається в мийну камеру. Так миючий розчин переміщається по замкнутому циклу і стає брудніше, а посуд - чистіше.
Для пом'якшення води використовується іонообміник. У ньому відбувається заміщення Ca 2 Mg 2 іонами натрію. У його основі - хімічна безконтрольна реакція. Пристрій пом'якшує воду наскільки може і заміщає певну кількість іонів. Продуктивність іонообмінника розраховується з розрахунку максимальної жорсткості водопровідної води від відомої жорсткості. У результаті в певний момент відбувається регенерація, не залежно від її необхідності.
Сучасні машини здатні керувати процесом регенерації і побічно підтримувати оптимальну жорсткість води в камері.
На дні мийної камери перед входом в насоси, які відкачують воду в каналізацію або назад у коромисла, розташовані механічні фільтри. З їх допомогою відбувається фільтрація.
Фільтр являє собою дрібну сітку на дні піддона, один або два сітчастих склянки з різним калібром осередків і пластмасовий вкладиш з великими отворами.
Великі відходи затримуються в першому фільтрі і потрапляють у відбійник, а дрібні залишаються на наступних склянках, сітці і перетираються під впливом струменів води, що виходять з спрямованих вниз форсунок. Так відбувається самоочищення фільтрів. У деяких конструкціях посудомийних машин встановлюють фільтри, які потрібно очищати вручну.
Використання фільтрів дозволяє економити воду і електроенергію за рахунок багаторазової циркуляції нагрітого миючого розчину. Постійно вдосконалюється система фільтрації: збільшується площа верхньої сітки, роблять спеціальні отвори, які перешкоджають відкладенню забруднень під нею, встановлюють пристрої, що створює хвилю на дні мийної камери, яка переміщує осілу бруд до фільтру.
Потім посуд обполіскується. Сенс ополіскування в доведенні посуду до ідеальної частоти. На стадії ополіскування подається чиста вода, в яку в санітарних цілях додається ополіскувач.
Предметы
Актуальные Курсовые работы (Теория) по прочим предметам